www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزش عالی نیازمند اعتبار ۳۰۰۰ میلیاردی

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به ابلاغ اساسنامه بنیاد خیرین دانشگاهی گفت: دانشگاهها تلاش کنند با اجرایی کردن این اساسنامه در استان های خود یک بنیاد خیرین تشکیل دهند تا حامی آنها برای توسعه دانشگاه باشد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمدحسین امید در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری سراسرکشور با اشاره به اجرایی شدن این اساسنامه در دانشگاه تهران گفت : هیئت امنای بنیاد خیرین این دانشگاه توسط هیئت موسس انتخاب و فرایند ثبت قانونی آن به عنوان یک نهاد غیردولتی شروع شده است.

رئیس کمیته خیرین وزارت علوم افزود: بنیادهای خیرین یک ستاد مرکزی دارد که هماهنگی بین بنیاد های استانی را برعهده دارد و امکانات خیرین را به سمت دانشگاه¬های محروم و نیازمند هدایت می کند.

وی با اعلام اینکه تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزش عالی حدود ۳۰۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد گفت : قطعاً دولت توان اختصاص این میزان اعتبار را برای تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزش عالی ندارد و مشارکت خیرین در این زمینه یک ضرورت است.

دکتر امید اظهار کرد: در هریک از استانها با توجه به تنوع و بزرگی و کوچکی مراکز آموزش عالی آن می تواند یک یا چند بنیاد خیرین دانشگاهی تشکیل شود که در این راستا روابط عمومی های دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری باید با استفاده از ظرفیت صدا و سیما، مطبوعات محلی و تربیون های نماز جمعه، فرهنگ حضور خیرین در دانشگاهها را نهادینه کنند.

وی با اشاره به حضور دیرینه خیرین در آموزش عالی گفت: در سال های گذشته املاک و اموال بسیاری وقف دانشگاههای کشور مانند دانشگاه تهران شده است و خوشبختانه امروز شرایط حضور خیرین درآموزش عالی بسیار تسهیل شده است و خیرین نیز به مشارکت در توسعه دانشگاهها ، خوابگاه سازی و کتابخانه سازی همانند مدرسه سازی و مسجد سازی اشتیاق نشان می دهند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم