www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اولویت در بحث حجاب اقدامات فرهنگی باشد/عده‌ای به دنبال فشار بر دانشگاه‌ هستند

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای اصول و مراتبی است و هر کس در هر جایگاه و به هر روشی نمی‌تواند در این موضوع ورود پیدا کند، گفت: تجربه نشان داده است که در بحث حجاب باید اقدامات فرهنگی در اولویت باشد و اقدامات سلبی و برخورد مستقیم به صورت حداقلی انجام شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا – منطقه خراسان، دکتر عبدالمجید حلمی در تشریح فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد درباره موضوع حجاب و عفاف، افزود: بخشنامه مذکور تنها بر روش‌های فرهنگی و اولویت دادن به این رویکرد در دانشگاه تاکید داشت و هیچ بحث و یا موضوع غیرقابل قبولی در این بخشنامه وجود نداشت.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی افزود: به نظر می‌رسد دو گروه بخشنامه حراست دانشگاه را دستاویزی برای انتقام جویی خود از این نهاد علمی کشور و به ویژه شخصیت‌های تاثیرگذار این دانشگاه قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه عده‌ای به دنبال تحت فشار گذاشتن دانشگاه به روش‌ها و به بهانه‌های مختلف هستند، تاکید کرد: در سال‌های گذشته نیز حراست دانشگاه‌ها تنها مجری قانون بود و به عنوان ضابط بخش‌های دیگر دانشگاه در رابطه با حجاب دانشجویان عمل می‌کرد و به هیچ وجه اختیار برخورد مستقیم و سلبی را در این مورد نداشت.

حلمی با اشاره به اینکه برخورد خشن و سلبی در مقوله عفاف و حجاب راهگشا نخواهد بود، خاطرنشان کرد: البته باید در رابطه با حرکت‌های ساختار شکنانه و هنجار شکنانه امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم