www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اهتمام دانشگاه صنعت نفت بر برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی

معاون فرهنگی‌ و اجتماعی دانشگاه صنعت نفت با تشریح فعالیت‌های فرهنگی این دانشگاه در نیم‌سال جاری، بر اهتمام مدیریت در برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی تأکید کرد.

دکتر عبدالکریم گیم در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خوزستان – در خصوص برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در این دانشگاه اظهار کرد: در سال تحصیلی ۹۲-۹۳ چند کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه برگزار شد که به‌طور مثال یک کرسی‌ آزاد اندیشی با عنوان “توافق ژنو” با سخنرانی دکتر سعید زیباکلام در دانشکده نفت اهواز برگزار شد و در آن پیرامون مذاکرات ژنو و مسأله هسته‌ای ایران بحث شد.

وی افزود: همچنین کرسی دیگری با مضمون “مذاکره با آمریکا” با مناظره بین دکتر علیرضا زاکانی، نماینده تهران در مجلس و دکتر محمدرضا عارف کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته در دانشکده نفت آبادان برگزار شد و در خصوص رابطه با آمریکا و آسیب‌ها و چالش‌های آن اظهارنظر شد؛ همچنین آقای رائفی‌پور نیز یک سخنرانی در خصوص وقایع سوریه در دانشکده نفت آبادان ارایه داد.

سخنگوی دانشگاه صنعت نفت همچنین به برگزاری اردوهای راهیان‌نور برای دانشجویان این دانشگاه اشاره کرد و افزود: در مجموع ۱۲۰ نفر از دانشکده نفت آبادان، ۳۰۰ نفر از دانشکده نفت اهواز، ۳۳ نفر از دانشکده نفت تهران و ۱۱ نفر از دانشکده علوم دریایی محمودآباد به مناطق علمیاتی دفاع مقدس اعزام شدند.

گیم افزود: همچنین برگزاری دوره آموزشی‌زیارتی در مشهد مقدس برای ۶۰ نفر از دانشجویان دانشکده نفت اهواز و آبادان و دوره آموزشی‌فرهنگی و عقیدتی و دیدار با مراجع قم برای ۱۶۰ نفر از دانشجویان این دانشکده‌ها از دیگر برنامه‌های فرهنگی دانشگاه در نیم‌سال جاری است.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی یک‌روزه نشریات برای مدیران مسئول و دست‌اندرکاران نشریات دانشجویی در دانشکده نفت اهواز خاطرنشان کرد: طی این دوره مهارت‌های نویسندگی و شرح وظایف مربوط به مدیران و مسئولان نشریات آموزش داده شد. در حال حاضر نشریات دانشگاه شامل گاهنامه، فصلنامه و… با موضوعات سیاسی، علمی و مذهبی زیر نظر انجمن‌های علمی یا تشکل‌های اسلامی به چاپ می‌رسند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم