www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش مدرک گرایی در کشور

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: وضعیت مدرک گرایی در کشور روبه افزایش است و این مسئله تبدیل به یک معضل مهم برای کشور شده است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان رضوی، جواد حدادنیا در نخستین همایش معرفی رشته‌های دانشگاهی که در محل دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد با بیان اینکه برخی رشته‌های دانشگاهی با قوانین اجتماعی و کار سنخیت ندارند اظهارکرد: کار، قوانین اجتماعی و رشته‌های دانشگاهی بر روی تعیین مسیر زندگی یک فرد تاثیر می‌گذارند.

وی عنوان کرد: دانشگاه‌ها از ابتدا شامل دانشگاه‌های آموزش محور، آموزشی پژوهشی محور و دانشگاه‌های کارآفرین تقسیم شده‌اند که امروز دانشگاه‌های کارآفرین جایگاه ویژه‌ای در این زمینه دارند.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: اگر دانشگاهی رویکرد کار آفرینی، اقتصادی و انسانی وارد نشود این دانشگاه به سمت آموزش محوری حرکت کرده است.

حدادنیا بابیان اینکه رشد شاخص پژوهش در کشور ما از برخی کشورها مانند عربستان، بنگلادش، زامبیا و کره عقب‌تر است اظهار کرد: این عامل به دلیل این است که پژوهش‌های لازم در حوزه‌های مختلف صورت می‌گیرد و داوطلبان کنکور فقط در حوزه‌های درسی که تحصیل کرده‌اند وارد می‌شوند و ادامه تحصیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه داوطلبان کنکور همواره به دنبال رشته‌هایی هستند که در آن کسب موفقیت از اولویت‌های اول آنهاست تصریح کرد: خوشبختانه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاهی کشور بسیار زیاد است و امروز دانشگاه‌های ما در سطح جهان حرفی برای گفتن دارند.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری افزود: یکی از نکاتی که داوطلبان کنکور باید به آن توجه کنند نگاه به ظرفیت‌های موجود در همان شهرو محل زندگی خودشان است.

حدادنیا بابیان اینکه هرکسی در اجتماع خود دارای نقش و جایگاه ویژه‌ای است افزود: این نگرش باید در ذهن داوطلبان کنکور نقش ببندد که پس از طی تحصیلات عالیه و مراحل مختلف آن این افراد به زادگاه خودشان بازگردند و در خدمت شهر و دیار خودشان باشند و آن را به سمت توسعه و آبادانی ببرند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم