www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

افزایش تبادلات بین‌المللی آلمان در عرصه آموزش عالی

کارشناسان آموزشی آلمان از افزایش تبادلات بین‌المللی این کشور در عرصه آموزش عالی خبر دادند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنابر یک تحقیق تازه این روزها شمار فزاینده‌ای از دانشجویان و اعضای آکادمیک از کشورهای مختلف به آلمان می‌روند و از سوی دیگر نقل و انتقال اساتید دانشگاهی آلمان بین دانشگاه های مختلف جهان نیز ظاهرا رو به افزایش است.

نتایج تحقیق اخیر در آلمان حاکی از آن است که در اواسط ۲۰۱۴ حدود ۳۱ هزار برنامه مشترک و گروهی بین نزدیک به ۳۰۰ موسسه آموزشی در این کشور همراه با ۵۰۰۰ موسسه آموزش عالی در ۱۵۰ کشور دیگر انجام شده است. بیش از نیمی از این برنامه‌ها شامل تبادل دانشجو و کارکنان حوزه آموزش عالی در قالب برنامه «اراسموس» اتحادیه اروپا بوده است.

در این بررسی اطلاعات تعدادی از دانشجویان خارجی، وضعیت نقل و انتقال دانشجویان و اساتید و تعداد برنامه‌های مطالعاتی بین‌المللی جمع‌آوری شد. در مورد ارگان های خصوصی نیز شاخص‌هایی برای ارزیابی فعالیت‌های بین‌المللی آنها در نظر گرفته شد.

در مجموع دانشگاه‌های فناوری و موسیقی و هنر در این بررسی بهترین رتبه را کسب کردند. سهم دانشگاهیان خارجی در نهادهای هنری و موسیقی ۱۶ درصد بوده که نسبت به سال ۲۰۰۶ افزایش ۲۰ درصدی داشته است. مجموع سهم دانشجویان خارجی سال اولی از ۱۳ درصد به ۱۶ درصد افزایش داشته که بزرگترین عدد آن در دانشگاه‌های فناوری بوده است. موضوعات فنی به طور خاص برای دانشجویان خارجی جذاب است اما این تمایل برای دانشگاه‌های هنر و موسیقی هم وجود دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیز نیوز، «یوهانا وانکا» وزیر آموزش عالی آلمان گفت: دانشگاه‌های ما دروازه‌ای به سمت جهان هستند و برای توسعه جامعه بسیار با ارزشمند به حساب می‌آیند. به عنوان محرک همکاری بین‌المللی، دانشگاه‌های ما تبادلات بین‌المللی و نقل و انتقالات در عرصه آموزش عالی را حفظ می‌کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم