www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اعلام آمادگی ایران برای تاسیس مراکز آموزشی و پژوهشی در بورکینافاسو

وزیر علوم گفت : ایران آمادگی دارد در تاسیس مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری به بورکینافاسو کمک کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد فرهادی در دیدار با دکتر عیسی توباسو گفت : هم اکنون ۱۸ دانشجوی بورکینافاسو در ایران تحصیل می کنند و ایران آمادگی دارد علاوه بر اعطای ۱۰بورسیه تحصیلی به دانشجویان بورکینافاسو ، تعداد بیشتری از دانشجویان این کشور را پذیرش کند.

وی با اشاره به وجود دانشگاههای بزرگ و با سابقه در تهران و شهرستان ها افزود : دانشگاههایی ایرانی در چارچوب دیپلماسی علمی از گسترش همکاریهای علمی و فناوری با بورکینافاسو استقبال می کنند و دانشگاه فنی و حرفه ای آمادگی دارد در تربیت نیروهای انسانی ماهر به بورکینافاسو مساعدت کند .

وزیر علوم بورکینافاسو نیز در این دیدار گفت : ما به پیشرفت های علمی ایران آگاهی داریم و در راستای افزایش تعامل علمی با ایران و استفاده از تجربیات ایران در توسعه علم و فناوری در اجلاس وزرای علوم و فناوری در تهران شرکت کردیم.

وی افزود : توسعه علم و فناوری برای بورکینافاسو اهمیت بالایی دارد زیرا این کشور برای از بین بردن فقر و مقابله با مشکلات اقلیمی نیازمند استفاده از دانش روز است و در همین راستا تلاش دارد با کشورهای پیشرفته علمی جهان مانند ایران همکاری داشته باشد.

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم نیز در این نشست گفت : آمادگی داریم نمایشگاه محصولات دانش بنیان را در بورکینافاسو برگزار کنیم و با برگزاری کارگاه آموزشی نحوه ایجاد پارک های علم و فناوری به مسئولان دانشگاهی بورکینافاسو آموزش دهیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،معاون فرهنگی و اجتماعی و رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم و مدیران سازمان امور دانشجویان این وزارت نیز در این دیدار حضور داشتند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم