www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

اشاعه ازدواج‎های دانشجویی در کنار ایجاد خوابگاه‎های متأهلی

کار‌شناس مرکز مشاوره دانشگاه لرستان بیشترین مراجعات حضوری دانشجویان دانشگاه به مرکز مشاوره را در خصوص ازدواج اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، حقی‎زاده در جمع خبرنگاران، گفت: بیشترین مراجعات حضوری دانشجویان به مرکز مشاوره این دانشگاه در خصوص ازدواج است.

وی ادامه داد: ازدواج به عنوان یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی، مقوله‎ای است که داشته‎‌ها، اطلاعات و تجربیات افراد برای این تصمیم بزرگ ناتمام و اندک است.

این کارشناس اضافه کرد: مشاوره‎‌ها و کارگاه‎های آموزشی که در زمینه ازدواج به دانشجویان ارائه و برگزار می‌‎شود، در راستای افزایش اطلاعات و داشته‎های دانشجویان در برابر این تصمیم مهم زندگی‎شان بسیار تاثیرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: ۳۵۰ نفر ساعت آموزش‎های پیش از ازدواج و زندگی زناشویی در قالب کارگاهی به دانشجویان این دانشگاه در هر نیمسال سالتحصیلی ارائه شده است.

حقی‎زاده با بیان اینکه کارگاه‎های آموزشی پیش از ازدواج دانشگاه لرستان از آبان ماه آغاز می‌‎شود، یادآور شد: در کارگا‎ه‌های پیش از ازدواج مبانی مربوط به ازدواج طی پنج مرحله به دانشجویان آموزش داده می‌‎شود.

کار‌شناس مرکز مشاوره دانشگاه لرستان گفت: در کارگاه‎‌ها و مشاوره‎های مختص به ازدواج، دانشجویان به انجام ازدواج‎های مبتنی بر شناخت که از مسیر صحیح و شرعی عبور می‌کنند توصیه می‌‎شوند.

وی با بیان اینکه نه تنها ازدواج‎های دانشجویی بلکه سایر ازدواج‎هایی که در چارچوب عرف و شرع نبوده و مبتنی بر عشق‎های آتشین و زودگذر باشند، ازدواج‎هایی هستند که محکوم به شکست هستند، بیان کرد: در مشاوره‎هایی که ارائه می‌‎شوند در درجه اول به دانشجویان توصیه می‌‎کنیم که از نظارت مستقیم خانواده‎‌ها بر روند ازدواج غافل نشوند و از طرفی به جد از انجام مذاکرات مستقیم در خصوص جزئیات ازدواج پرهیز کنند.

حقی‎ز‎اده تصریح کرد: قبل از ازدواج می‌‎توان به وسیله آموزش و افزایش توانایی‎های افراد در زندگی زناشویی از تشکیل خانواده مشکل‎زا جلوگیری کرد، استحکام یک کشور به استحکام خانواده بستگی دارد با این حال باید از تمام ظرفیت‎‌ها برای استحکام‎بخشی به نهاد خانواده استفاده شود.

وی با بیان اینکه تنها با توصیه‎کردن نمی‌‎توانیم دانشجویان را به ازدواج ترغیب کنیم، گفت: ضرورت دارد برای اشاعه ازدواج‎های دانشجویی در کنار ایجاد خوابگاه‎های متاهلی، پرداخت کمک هزینه‎های تحصیل، ایجاد زمینه‎‎های اشتغال دانشجویان متاهل، برگزاری جشن‎های ازدواج دانشجویی و برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی در اولویت قرار بگیرند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم