www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

استفاده مفید از اینترنت را رایج کنیم

عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: استفاده مفید از اینترنت را رایج کنیم.

شاکرمی در گفت‎وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه لرستان، بیان کرد: در دنیای امروزی استفاده از اینترنت جزئی از زندگی روزمره همه اقشار است، چرا که این مهم یک بانک اطلاعاتی بسیار بزرگ و قابل دسترس است.

وی با اشاره به مهم‎ترین مزیت‎های استفاده از اینترنت، بیان کرد: شبکه‎های اجتماعی مختلف راه ارتباطی برای کسانی که فرسنگ‎ها از هم فاصله دارند را فراهم می‎آورد؛ سیستم‎های آموزش مجازی که تمام فایل، تمرین و… را در اختیار دانشجویان قرار می‎دهد از عمده مزایای استفاده از اینترنت در دنیای امروزی به شمار می‎رود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان با بیان تهدیدهای دنیای مجازی تصریح کرد: در فضای اینترنت یک کنترل متمرکز وجود نداشته و هیچ کس و طبق هیچ قانونی بر روی این مهم مانور نداده و به همین دلیل تهدیدهایی نیز در این بین وجود دارد.

شاکرمی تصریح کرد: سرقت اطلاعات شخصی، اسپم، ویروس و هرزه‎نگاری از مهم‎ترین معایب استفاده از اینترنت به شمار می‎رود.

وی با بیان اینکه می‎بایست تهدیدها را در دنیای اینترنت به فرصت تبدیل کرد، یادآور شد: تربیت فرهنگی به نحوی که کاربر آگاهی از معایب و مزایای استفاده از اینترنت را داشته باشد، تهدیدها را در فضا به فرصت تبدیل می‎کند.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: در رقابت با آن دسته از محصولاتی که ممکن است آسیب فرهنگی به جامعه ما وارد کنند، می‎بایست سایت‎هایی با همان جذابیت و مطابق معیارهای اسلامی تعبیه کرد.

شاکرمی در تشریح برخی از راهکارهای کاهش تهدیدها در فضای اینترنت گفت: می‎بایست استفاده درست از اینترنت را رایج کرده و از همان ابتدای کودکی به فرزندان خود مزایای استفاده بهینه را گوشزد کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم