www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است

رئیس دانشکده حاج حشمت شهبازی نهاوند گفت: دانشجویان دانشگاه ها باید با مهارت های مختلف زندگی برای مواجهه با مسائل و مشکلات گوناگون و پیشگیری از آسیب های اجتماعی آشنا شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان، “مهرداد هوشمند” در جلسه هم اندیشی با دانشجویان دانشکده اظهار کرد: آموزش مهارت های کاربردی و علمی به دانشجویان برای مقابله با مسائل و مشکلات گوناگون جامعه و زندگی روزمره دارای اهمیت اساسی است و برنامه ریزی و توجه اصولی به این آموزش ها و مهارت ها در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و مدارس یک ضرورت اساسی است.

وی تصریح کرد: ما در عصری زندگی می کنیم که تکنولوژی و فناوری های جدید صنعتی و ارتباطی به سرعت در حال تغییر، تحول و دگرگونی است و به واسطه آن تغییرات سریع و شگرفی در شیوه زندگی و اراده جامعه رخ داده است.

هوشمند تصریح کرد: دانشجویان نیاز دارند برای حل مسائل و مشکلات احتمالی و سازگاری و انطباق خود با این شرایط و تحولات و کاهش آسیب های اجتماعی با مهارت های زندگی آشنا شوند تا از یک زندگی سالم و متعادل برخوردار شوند.

وی در زمینه هدف از برگزاری دوره های آموزش مهارت های زندگی برای دانشجویان گفت: آشنایی دانشجویان با مهارت های علمی و کاربردی در زندگی موجب ارتقای سطح بهداشت روانی و اجتماعی آنها می شود و می تواند به‌ سلامت روانی و اجتماعی آنها کمک کند و توانایی های ارتباطی دانشجویان را برای مواجهه با مشکلات زندگی روزمره و حل آنها تقویت کند و میزان سازگاری و انطباق آنها را با تغییرات و تحولات سریع اجتماعی و صنعتی افزایش دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
فعال بودن نمازخانه‌های دانشگاه،حلال بسیاری از مشکلات فرهنگی
جذب بیش از ۴۰ عضو هیات علمی جدید در دانشگاه چمران
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
همایش “پایداری خانواده، تعالی جامعه” برگزار می شود
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم