www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز ثبت‌نام اعتکاف در دانشگاه آزاد از اول اردیبهشت

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه ریزی و ایجاد شرایط مناسب برای حضور هرچه بهتر دانشگاهیان در مراسم روحانی و معنوی اعتکاف خبر داد.


به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،
دکتر سید طه هاشمی با اشاره به صدور بخشنامه ای جهت رفاه حال دانشجویان در ایام اعتکاف، گفت: در بخشنامه مذکور تشکیل ستاد اعتکاف دانشگاهی و همکاری با ستادهای اعتکاف استان و شهرستان مربوطه جهت اجرای بهتر مراسم مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان این که ثبت نام دانشجویان برای شرکت در این مراسم از اول تا ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز می شود، اظهار داشت: اعتکاف فرصت و مجالی است تا انسانی که در پیچ و خم های زندگی مادی غرق شده خود را باز یابد و به قصد بهره بردن از ارزش های معنوی از علایق مادی دست کشیده و خود را در اختیار پروردگار بگذارد و تقاضا کند که او را در راه راست، ثابت قدم نگه دارد.

هاشمی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده هر ساله و در ماه رجب، شاهد حضور استقبال دانشگاهیان به ویژه دانشجویان دراین مراسم معنوی و نورانی هستیم، این توجه احیاگر ثمرات معنوی بسیاری برای جامعه به ویژه فضای مراکز آموزش عالی خواهد بود.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اطلاع رسانی گسترده جهت آگاهی علاقمندان و ثبت نام دانشگاهیان برای حضور در این مراسم معنوی، گفت: مراسم سه روزه اعتکاف (طی روزهای ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه ) همراه با برنامه های متنوع فرهنگی از سوی معاونت فرهنگی واحدهای دانشگاهی برگزار می شود.

وی به برگزاری جلسات حلقه های معرفتی شامل مشاوره های دینی، جلسات تدبر در قرآن، پاسخگویی به شبهات اعتقادی و احکام شرعی اشاره و خاطرنشان کرد: برپایی میزگردهای دانشجویی و جلسات پرسش و پاسخ در قالب کرسی های آزاد اندیشی نیز در این مراسم معنوی مورد توجه قرار گرفته است.

هاشمی بر ایجاد تسهیلات و امکانات مناسب جهت اجرای مراسم اعتکاف در سطح مساجد دانشگاه و همچنین تأمین امکانات مورد نیاز جهت شرکت دانشگاهیان در مساجد خارج از دانشگاه تاکید کرد و گفت: ایجاد فضای تعامل، تفکر و هم اندیشی با معرفی الگوهای اخلاقی و رفتاری از قرآن کریم و عترت از اولویت های معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری این مراسم است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری مسابقات کتابخوانی برگرفته از آثار حضرت امام خمینی (ره)، استاد شهید مطهری و صحیفه سجادیه، برگزاری مسابقات هنری و ادبیات دینی شامل شعر، خاطره نویسی، عکس با موضوع اعتکاف و برگزاری محفل انس با قرآن کریم، شرح و تفسیر قرآن کریم و قرائت ادعیه وارده در این ایام را از دیگر برنامه های در نظر گرفته برای این ایام دانست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم