نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

‌راه اندازی چهار رشته – گرایش جدید در دانشکده فنی واحد علوم و تحقیقات

رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات از ایجاد چهار رشته – گرایش جدید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده‌های فنی و مهندسی و برق و کامپیوتر این واحد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر امیرمسعود رحمانی گفت: در عصر جدید با توجه به سرعت پیشرفت در علم و فناوری که موجب پیدایش تخصص های جدید شده است، آموزش نیروهای متخصص در زمینه‌های تخصصی جدید و مورد نیاز کشور ضرورت دارد.

وی افزود: مقطع کارشناسی ارشد گرایش‌های مهندسی برق قدرت – سیستم‌های قدرت و مهندسی فناوری اطلاعات – تجارت الکترونیکی در دانشکده برق و کامپیوتر واحد علوم و تحقیقات از سال جاری راه‌اندازی شده و دانشجو می‌پذیرد.

رحمانی تصریح کرد: رشته‌های جدید مهندسی صنایع – گرایش صنایع و مهندسی نساجی – گرایش ساختارهای نانولیفی در دانشکده فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در سال تحصیلی جدید در این دانشکده راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه برای ایجاد رشته‌ها و گرایش‌های جدید نخستین اقدام تأمین عضو هیأت علمی آن است، افزود: در راستای ایجاد این رشته‌ها و به منظور ارتقاء کیفیت آموزشی، در صدد جذب عضو هیأت علمی نخبه و متخصص مورد نیاز این رشته – گرایش‌ها هستیم.

دکتر رحمانی با بیان اینکه دانشجویان برای تحصیل دانشگاه‌هایی را انتخاب می‌کنند که دارای جذابیت بخصوص از بعد علمی، امکانات و تجهیزات باشد، افزود: تجهیز کردن آزمایشگاه‌ها، جذب اعضای هیأت علمی نخبه و ایجاد شرکتهای دانش بنیان و ایجاد رشته‌ها و گرایش‌های بین رشته‌ای در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله برنامه‌های دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات است.

وی با ذکر اینکه کمی و کیفی سازی در دانشگاه آزاد اسلامی باید همزمان با هم صورت گیرد، ادامه داد: دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات علاوه بر رشد کمی از رشد کیفی مطلوبی نیز برخوردار است.

وی افزود: در راستای انجام فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی، کانون‌های دانشجویی سبک زندگی، کانون گردشگری، کانون قرآن و عترت و هیات های مذهبی دانشجویی، کارکنان و استادان نیز در دانشکده فنی و مهندسی فعال شده است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم