نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

​برنامه اجرایی دانشگاه امیرکبیر برای ارتباط با متخصصان ایرانی خارج کشور

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تقویت ارتباط با متخصصان، اساتید و دانشجویان برجسته ایرانی داخل کشور را جزو اهداف و برنامه های راهبردی این دانشگاه عنوان کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر “سید احمد معتمدی” همزمان با اولین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در مراسم ویژه ای که به همین مناسبت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: بسیاری از ایرانیانی که الان در مقاطع دکتری خارج کشور مشغول به تحصیل هستند دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را داخل ایران گذرانده اند و اگر ما بتوانیم با ویژگی های مناسب انقلاب اسلامی آنها را تربیت کنیم در خارج هم می توانند در این مسیر فعال باشند و در جهت تحقق آرمانهای انقلاب بکوشند.

وی به نقش موثر ارتباطات بین المللی در صدور پیام انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه های اصلی ما تقویت ارتباط با دانشجویان و همچنین با متخصصان ایرانی فعال در خارج کشور است.

معتمدی خاطرنشان کرد: ما استادان برجسته ای داریم که فارغ التحصیلان دانشگاه های داخل هستند که در معتبرترین دانشگاه های دنیا درحال تدریس و تحقیق هستند و برنامه جدی داریم که از توان و همکاری آنها بیشتر استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه سند راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۱۳۸۶ نهایی شده است، گفت: موضوع ارتباطات بین الملل و همکاری بیشتر با ایرانیان متخصص خارج کشور در سند راهبردی دانشگاه دیده شده و ما الان درحال تهیه برنامه اجرایی آن هستیم.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: ما ایده ها و ایده آل های خوبی داریم اما متاسفانه چون برنامه اجرایی مناسبی نداریم به عمل در نمی آید.

وی تاکید کرد: مشکل ما در اهداف و برنامه های راهبردی نیست بلکه در زمینه برنامه های اجرایی مشکل داریم و البته درصدد رفع آن هستیم.

معتمدی با گرامیداشت و تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر گفت: هرچند در دوران قبل از انقلاب، گرایش های مارکسیستی و برخی جریان های به اصطلاح روشنفکری در دانشگاه ها وجود داشت اما بدنه دانشگاه های ما مذهبی بود و این امر بعد از انقلاب، قوت بیشتری یافت.

وی با یادآوری اینکه استقلال، یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی ایران بود، ادامه داد: قطعا دانشگاه ها در جهت استقلال می توانند حرکت های بزرگی انجام دهند و دانشگاه صنعتی امیرکبیر که با ۶۰ سال سابقه فعالیت، قدیمی ترین دانشگاه صنعتی کشور است و جزو دانشگاه های برتر کشور به شمار می آید قطعا می تواند در جهت خودکفایی کشور و رفع نیازهای صنعت و بخش خدمات به نظام جمهوری اسلامی قدم های بیشتری بردارد.

وی تاکید کرد: یکی از رسالت های دانشگاه علاوه بر تربیت افراد با استعداد و موثر برای کشور، تاثیرگذاری در زمینه های اعتقادی است.

معتمدی خاطرنشان کرد: ما هم جزیی از مردم هستیم، هرچند معتقدم ما مجریان نتوانسته ایم در مقابل حرکت عظیمی که مردم انجام دادند و آرمانهایی که داشتند حق مطلب را ادا کنیم، هرچند به سمت آنها حرکت کردیم و جهت گیری خوبی داشتیم ولی ما مسوولان باید تلاش بیشتری داشته باشیم تا کشور را به آرمانهای انقلاب نزدیک کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی با حضور رییس و هیات رییسه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جوار مقبره شهدای گمنام این دانشگاه و با ادای احترام به شهدای انقلاب برگزار شد و در پایان کیک ۱۰۰ کیلویی در بین دانشگاهیان توزیع شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم