نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

یک پنجم دانشجویان دختر آمریکایی قربانی تجاوز جنسی

بنابر گزارش‌های رسمی دولت آمریکا، از هر پنج دانشجوی زن در آمریکا یک نفر مورد سوءاستفاده جنسی قرار می‌گیرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آمارهای رسمی دولت آمریکا نشان می‌دهد اغلب این تجاوزها از سوی افراد آشنا با قربانی صورت می‌گیرند. همچنین بیشتر دانشجویان تازه وارد یا سال دومی در دانشگاه‌های آمریکا مورد این آزار و اذیت‌های جنسی قرار می‌گیرند که بیشتر این موارد نیز گزارش نشده و مسکوت می‌مانند.

در مطالعه‌ای که از سوی وزارت دادگستری آمریکا با موضوع تجاوز جنسی در دانشگاه‌های آمریکا انجام شده، مشخص شد تنها ۶ درصد از قربانیان تجاوز جنسی را دانشجویان پسر و بخش وسیعی از آنها را دانشجویان دختران تشکیل می‌دهند.

بحران تجاوز جنسی در دانشگاه‌های آمریکا باعث شد تا دولت اوباما گروه ویژه‌ای را مامور رسیدگی به این وضعیت کند. به همین منظور تحقیق و تفحص در ۷۶ دانشگاه و کالج آمریکا از جمله دانشگاه‌های هاروارد و پرنیستون آغاز شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه الجزیره، کاخ سفید اعلام کرد: از آغاز سال تحصیلی آینده، دانشگاه راتجرز در «نیوبرونزویک» ایالت «نیوجرسی»، در یک برنامه مشارکتی به منظور بررسی وسعت تجاوزهای جنسی در دانشگاه‌های آمریکا مشارکت خواهد کرد. این برنامه شامل بررسی میزان موفقیت آمیز در اجرای برنامه‌های بازدارنده و کمک به دانشگاه‌ها برای رسیدگی موثر به پرونده‌های تجاوزهای جنسی می‌شود.

مرکز مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان دانشگاه راتجرز همچنین یک نظرسنجی آنلاین از تمام دانشجویان مقطع کارشناسی ترم بهار تهیه خواهد کرد و سپس با دعوت از گروه‌های در کانون توجه مطالعات دقیقی را روی پاسخ‌های دریافتی از دانشجویان انجام می‌دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم