نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

یک مدرس دانشگاه: آگاهی مهم‌ترین وظیفه دانشجوست

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز گفت:​ آگاهی دانشجو مهم‌ترین وظیفه اوست و دانشجو باید بتواند جریان‌های علمی‏، فرهنگی و سیاسی را دنبال کند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین فرج‌الله‌ براتی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی‌و آموزشی خبرگزاری دانشجویان‌ ایران (ایسنا)​ – ​منطقه خوزستان – اظهار‌کرد:​ همان‌ طور که از اسم این روز بر‌می‌آید، روز دانشجو روزی است که دانشجوها حضور خود را در صحنه سیاسی و اجتماعی برای حفظ ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی به منصه ظهور می‌گذارند.

براتی افزود: ​در فعالیت​های دانشجویی مولفه مهم افزایش آگاهی و دانش دانشجو است و این مهم با دنبال‌کردن جریان​های دانشجویی برای یک دانشجو به دست می‌آید.

وی با اشاره به تحصیل به عنوان وظیفه اول دانشجو تصریح کرد:​ دانشجو به دانشگاه می‌آید تا در وهله اول در فن و رشته خود مهارت کسب کرده و با تخصصش گوشه‌ای از نیازهای جامعه را پوشش دهد، البته این فعالیت​ها باید با پشتوانه آرمان​ها و اعتقادات انجام شود.

این مدرس گروه مکانیک با بیان این‌که پیروی از ولایت سبب نظم در جامعه می‌شود‏، گفت: نباید بعضی دانشجوها در مسائل مختلف از ولایت پیشی بگیرند. متاسفانه بعضی تشکل‌ها سعی می‌کنند دانشجوها را از این امر غافل کنند و مدیران باید تلاش کنند، دانشجو در مسیر درست قرار بگیرد. دانشجو باید بتواند در اصلاح جامعه خود موثر باشد.

براتی درباره نگاهش به آینده فعالیت​های دانشجویی گفت:​ ما به فضای دانشجویی امیدوار و خوش‌بین هستیم اما چیزی که از صحبت​های مدیران کلان کشور بر‌می‌آید این است که جوانان تمام ظرفیت​های خود را استفاده نمی​کنند و از یک دانشجو انتظار بیشتری می‌رود تا بتواند ضمن رشد علم و آگاهی و شناخت خود از جریان‌ها و تفکرات مختلف موجود در جامعه، در رشد کشور خود نیز موفق عمل کند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم