نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

یک مدرس دانشگاه: آگاهی مهم‌ترین وظیفه دانشجوست

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز گفت:​ آگاهی دانشجو مهم‌ترین وظیفه اوست و دانشجو باید بتواند جریان‌های علمی‏، فرهنگی و سیاسی را دنبال کند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین فرج‌الله‌ براتی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی‌و آموزشی خبرگزاری دانشجویان‌ ایران (ایسنا)​ – ​منطقه خوزستان – اظهار‌کرد:​ همان‌ طور که از اسم این روز بر‌می‌آید، روز دانشجو روزی است که دانشجوها حضور خود را در صحنه سیاسی و اجتماعی برای حفظ ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی به منصه ظهور می‌گذارند.

براتی افزود: ​در فعالیت​های دانشجویی مولفه مهم افزایش آگاهی و دانش دانشجو است و این مهم با دنبال‌کردن جریان​های دانشجویی برای یک دانشجو به دست می‌آید.

وی با اشاره به تحصیل به عنوان وظیفه اول دانشجو تصریح کرد:​ دانشجو به دانشگاه می‌آید تا در وهله اول در فن و رشته خود مهارت کسب کرده و با تخصصش گوشه‌ای از نیازهای جامعه را پوشش دهد، البته این فعالیت​ها باید با پشتوانه آرمان​ها و اعتقادات انجام شود.

این مدرس گروه مکانیک با بیان این‌که پیروی از ولایت سبب نظم در جامعه می‌شود‏، گفت: نباید بعضی دانشجوها در مسائل مختلف از ولایت پیشی بگیرند. متاسفانه بعضی تشکل‌ها سعی می‌کنند دانشجوها را از این امر غافل کنند و مدیران باید تلاش کنند، دانشجو در مسیر درست قرار بگیرد. دانشجو باید بتواند در اصلاح جامعه خود موثر باشد.

براتی درباره نگاهش به آینده فعالیت​های دانشجویی گفت:​ ما به فضای دانشجویی امیدوار و خوش‌بین هستیم اما چیزی که از صحبت​های مدیران کلان کشور بر‌می‌آید این است که جوانان تمام ظرفیت​های خود را استفاده نمی​کنند و از یک دانشجو انتظار بیشتری می‌رود تا بتواند ضمن رشد علم و آگاهی و شناخت خود از جریان‌ها و تفکرات مختلف موجود در جامعه، در رشد کشور خود نیز موفق عمل کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم