www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

یک فعال دانشجویی: شفافیت وزارت علوم در پرونده بورسیه‌ها بسیار مناسب بود

یک فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با تأکید بر اینکه در زمینه بورسیه‌های غیرقانونی شبه‌های زیادی وجود داشت گفت: واکنش‌ها و تکذیب‌هایی که در ابتدای اقدام دولت برای جلوگیری از فساد صورت گرفت مبین این بود که مسائلی در این زمینه وجود دارد.

سامان مهدور در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با توجه به ابهامات موجود، انتظار می رفت تا نهادی که بیشترین اطلاعات را در این زمینه دارد مسأله را به صورت جدی برای مردم، دانشگاهیان و مجلس مشخص کند و براین اساس شفافیتی که وزارت علوم در این زمینه ایجاد کرد بسیار مناسب بود.

وی با بیان اینکه باید ریشه‌های این فساد شناخته شود اظهار کرد: باید ابعاد این فساد مشخص شده و بررسی شود ریشه‌های این فساد چه عواملی بوده‌اند و چه ساختارهایی باعث شده‌اند چنین فضایی ایجاد شود. باید قوه قضاییه با افرادی که در این فساد دخیل بوده‌اند برخورد کند.

این فعال دانشجویی در ادامه با اشاره به تلاش برای برخی افراد برای جلوگیری از پیگیری دولت در مورد پرونده‌ بورسیه‌های غیر قانونی بودیم افزود: اولین درخواست جامعه دانشگاهی این است که اگر با دولت همراهی نمی‌کند حداقل اجازه دهند دولت بررسی خود را انجام دهد، زیرا اگر از این فرایند جلوگیری نشود احتمال ادامه یافتن آن در آینده وجود دارد. باید ساختارهای نظارتی قوی شوند تا این مسأله دیگر تکرار نشود.

مهدور در پایان در مورد عملکرد هیأت امناء در پذیرش مربیان گفت: هیأت امناء باید بر اساس چارچوب‌هایی عمل کند که با مسائل اخلاقی، حرفه‌ای و آکادمیک مطابق باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم