نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

یک فعال دانشجویی: استیضاح وزیر علوم سیاسی است

یک فعال دانشجویی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین عملکرد وزارت علوم را نسبتا خوب توصیف کرد و گفت: به طور کلی، انتظارات از وزیرعلوم بیشتر است.

امیر ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به انتصابات نسبتا خوب وزیرعلوم و اهتمام ایشان برای رونق فضای علمی ورفع انسداد فرهنگی وهمچنین پیگیری وزیرعلوم در مورد بورسیه‌های غیرقانونی و رفتارهای غلط مدیران اسبق وزارتخانه نشان می‌دهد که عده‌ای خاص که منافع خود را در خطر می‌بینند در اقدام سیاسی دست به استیضاح یا کارشکنی در امور وزیرعلوم می‌کنند.

این فعال دانشجویی، عملکرد وزارت علوم را نسبتا خوب توصیف کرد و گفت: به طور کلی، انتظارات از وزیرعلوم بیشتر است، به طور مثال درباره از بین بردن فضای خمود دانشگاه‌ها، بازگشایی تشکل‌ها وهمچنین در مورد تخلفات دفتر تحکیم وحدت ضعیف عمل شده است.

وی در ادامه افزود: در مورد مسائل علمی و فرهنگی هم که مهمترین دغدغه ما است، باید بحث‌ها و پژوهش‌های بیشتری در تمام سطوح آموزشی داشت تا تحولی بنیادین در این عرصه انجام گیرد، البته این موضوع فقط بر دوش وزیرعلوم نیست و همه سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها همچون آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، مجلس، دولت و همه خیر خواهان کشور باید در این زمینه تلاش کنند.

ملکی در پایان با اشاره به صحبت‌های اخیر رهبر انقلاب گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که آرامش دانشگاه‌ها زمینه ساز و شتاب بخش حرکت علمی کشور است. حال در فضایی که جامعه می‌بایست در مسیرعلم و خودکفایی قدم بردارد،عده‌ای از افراد که صاحب رأی هم هستند در کارهای دولت کارشکنی می‌کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم