نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

یک عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد: بخل علمی آفت ارتباط بین دانشجو و استاد است

یک عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد با بیان اینکه پیگیر غیبت‎های دانشجو باشیم، گفت: بخل علمی آفت ارتباط بین دانشجو و استاد است.

پورحسینی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: آموزش نوعی برقراری ارتباط میان استاد و دانشجو بوده و تا زمانی که ارتباطی منطقی چه از جهت کلامی و چه از جهت منطقی بین این افراد برقرار نشود، فرآیند آموزش به شکست می‎انجامد.

وی بیان کرد: دانشجو و استاد باید به وظیفه خود واقف بوده و اساتید می‎توانند با مطالعه بر روی شیوه‎های مختلف آموزشی به صورت مؤثر با شاگردان خود ارتباط برقرار کنند.

پورحسینی یادآور شد: وظیفه استاد در وهله اول تربیت دانشجو و بعد از آن تعلیم و آموزش است؛ اساتید باید نمونه و الگوی ممتازی از تربیت برای دانشجویان خود باشند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد اضافه کرد: همچنین استاد باید از نظر علمی برای دانشجویان خوراک تهیه کند؛ تهیه خوراک علمی و فکری جهت وادار کردن دانشجو به تفکر از اصلی‎ترین وظایف اساتید است.

وی اظهار کرد: اساتید باید فضای گرم و صمیمی در چارچوب محدودیت‎ها برای دانشجوی خود فراهم کند تا شاگردان برای حضور در کلاس رغبت پیدا کنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد با اشاره به سخنان افلاطون مبنی بر اینکه “هرکسی ریاضی نمی‎داند، نباید وارد دانشگاه شود”، خاطرنشان کرد: اساتید و دانشجویان باید با منطق و عقلانیت وارد دانشگاه شوند و با مسائل به صورت منطقی برخورد کنند.

پورحسینی با اشاره به دیگر شیوه‎های آموزشی نحوه ارتباط مؤثر بین استاد و دانشجو، گفت: اگر استادی با سواد باشد، دانشجو درس وی را به خوبی خواهد فهمید و در نهایت اعتراضی نسبت به کلاس و اساتید نخواهد بود.

وی افزود: بخل علمی از آفت‎های آموزش و ارتباط مؤثر بین استاد و شاگرد است، اگر استاد معلومات خود را در اختیار دانشجو قرار دهد شاگردان خود به خود به کلاس وی علاقه‎مند خواهند شد.

این مدرس دانشگاه اضافه کرد: شروع کردن درس و کلاس با نام خداوند، خوش اخلاقی، کلاس‎داری خوب و طرح درسی مناسب و… از دیگر شاخص‎های مهم یک استاد ممتازاست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم