نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

یک عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد: بخل علمی آفت ارتباط بین دانشجو و استاد است

یک عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد با بیان اینکه پیگیر غیبت‎های دانشجو باشیم، گفت: بخل علمی آفت ارتباط بین دانشجو و استاد است.

پورحسینی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: آموزش نوعی برقراری ارتباط میان استاد و دانشجو بوده و تا زمانی که ارتباطی منطقی چه از جهت کلامی و چه از جهت منطقی بین این افراد برقرار نشود، فرآیند آموزش به شکست می‎انجامد.

وی بیان کرد: دانشجو و استاد باید به وظیفه خود واقف بوده و اساتید می‎توانند با مطالعه بر روی شیوه‎های مختلف آموزشی به صورت مؤثر با شاگردان خود ارتباط برقرار کنند.

پورحسینی یادآور شد: وظیفه استاد در وهله اول تربیت دانشجو و بعد از آن تعلیم و آموزش است؛ اساتید باید نمونه و الگوی ممتازی از تربیت برای دانشجویان خود باشند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد اضافه کرد: همچنین استاد باید از نظر علمی برای دانشجویان خوراک تهیه کند؛ تهیه خوراک علمی و فکری جهت وادار کردن دانشجو به تفکر از اصلی‎ترین وظایف اساتید است.

وی اظهار کرد: اساتید باید فضای گرم و صمیمی در چارچوب محدودیت‎ها برای دانشجوی خود فراهم کند تا شاگردان برای حضور در کلاس رغبت پیدا کنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم‎آباد با اشاره به سخنان افلاطون مبنی بر اینکه “هرکسی ریاضی نمی‎داند، نباید وارد دانشگاه شود”، خاطرنشان کرد: اساتید و دانشجویان باید با منطق و عقلانیت وارد دانشگاه شوند و با مسائل به صورت منطقی برخورد کنند.

پورحسینی با اشاره به دیگر شیوه‎های آموزشی نحوه ارتباط مؤثر بین استاد و دانشجو، گفت: اگر استادی با سواد باشد، دانشجو درس وی را به خوبی خواهد فهمید و در نهایت اعتراضی نسبت به کلاس و اساتید نخواهد بود.

وی افزود: بخل علمی از آفت‎های آموزش و ارتباط مؤثر بین استاد و شاگرد است، اگر استاد معلومات خود را در اختیار دانشجو قرار دهد شاگردان خود به خود به کلاس وی علاقه‎مند خواهند شد.

این مدرس دانشگاه اضافه کرد: شروع کردن درس و کلاس با نام خداوند، خوش اخلاقی، کلاس‎داری خوب و طرح درسی مناسب و… از دیگر شاخص‎های مهم یک استاد ممتازاست.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم