نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

گله معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی از کم‌لطفی برخی دانشگاه‌ها

معاون فرهنگی رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به آنچه « کم‌لطفی برخی دانشگاه‌ها به جهاد دانشگاهی» خواند، از برخی رفتارها گله کرد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مهدی فیض در گردهمایی معاونان فرهنگی دانشگاه‌های کشور از دانشگاه‌ها خواست که جهاد دانشگاهی را « از خود و در کنار خود» ببینند.

وی اظهار کرد: ما وظیفه اصلی خودمان را فعالیت در دانشگاه و برای دانشجو می‌دانیم و قطعا یکی از مصادیق مدیریت جهادی،‌ جهاد دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه بودجه جهاد دانشگاهی ۲۵ درصد از منابع دولتی و ۷۵ درصد از درآمدهای آموزشی، پژوهشی و کمک‌های خارج از سازمان تامین می‌شود، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی اقدامات فرهنگی زیادی داشته و تا کنون نیز منشاء اثر بوده است. برای مثال مسابقات قرآن کریم که بیش از ۲۰ سال توسط جهاد دانشگاهی برگزار شد و کم کم دیگر دستگاه‌ها چند سالیست که به آن ورود کرده‌اند.

معاون فرهنگی رئیس جهاددانشگاهی افزود: چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز در بین کشورهای جهان اسلام در سال جاری توسط جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

فیض همچنین با بیان اینکه معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها باید به جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی توانمند کنار دست خود توجه کنند گفت:‌ بعضا جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها با کم‌لطفی مواجه می‌شود و بعضی دانشگاه‌ها به اندازه یک اتاق یا مجوز یک پوستر برای جهاد ارزش قائل نیستند یا بعضا در دعوت از جهاد دانشگاهی به عنوان عضو شورای فرهنگی کم‌لطفی می‌شود.

فیض در عین حال خاطرنشان کرد که قرار است این موضوع ( دعوت از جهاد دانشگاهی به عنوان عضو شورای فرهنگی) به صورت رسمی توسط معاون فرهنگی وزارت علوم به دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد الگوی «فارغ‌التحصیل مطلوب دانشگاه» از سال ۹۰ در جهاد دانشگاهی تصریح کرد: ما فارغ‌التحصیل را در هفت نقش توصیف کردیم که طبق آن یک فارغ‌التحصیل باید در همه آنها روند ارتقایی داشته باشد، همچنین برنامه‌هایی طراحی شده که توازن قابل قبولی بین این نقش‌ها دیده شود.

معاون فرهنگی رئیس جهاد دانشگاهی همچنین با بیان اینکه «ما به هیچ عنوان به دنبال کار موازی یا مزاحمت برای دانشگاه‌ها نیستیم» افزود:‌ فعالیت‌های جهاد دانشگاهی بعضا مورد کم‌لطفی‌هایی قرار گرفته که موجب شده ما خودمان به این نتیجه رسیده‌ایم که جهاد را به بیرون از دانشگاه ببریم و در قالب باشگاه‌های دانشجویی فعالیت‌های فرهنگی انجام دهیم؛ اما این خوب نیست؛ چرا که جهاد دانشگاهی باید در دانشگاه فعالیت کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم