نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

گسترش علم و تربیت نیروی انسانی نیاز به امکانات و تجهیزات دارد

رئیس دانشگاه گیلان گفت: دانشگاه گیلان عزم جدی دارد تا در کنار کمک دولت در جذب کمکهای مردم تلاش کند تا دانشگاه سریعتر رشد نماید و بتواند به عنوان قطب برتر علمی در وزارت علوم بدرخشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، سید احمد رضی، رئیس دانشگاه گیلان امروز در مراسم افتتاح ساختمان کلاسهای دانشگاه گیلان که با حضور وزیر علوم، استاندار و دیگر مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه گیلان امسال همزمان با چهلمین سال تاسیس خود پس از بهره برداری از مسجد دانشگاه شاهد افتتاح دو پروژه ساختمان کلاس های دانشگاه و دومین سالن ورزشی خواهد بود.

وی ضمن تشکر از زحمات دکتر ابریشم چیان افزود: مساحت ساختمان کلاسهای دانشگاه گیلان ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع است که افتتاح این کلاسها زمینه ساز استاندارد شدن برنامه دانشگاه شده است و ارتقای کیفیت را به دنبال دارد؛ با افتتاح این ساختمان مساحت مجموع بناهایی که دکتر ابریشم چیان برای دانشگاه ساخته اند به بیش از ۱۰ هزار مترمربع می رسد، ایشان همواره حامی دانشجویان کم بضاعت و نخبه بوده اند.

رئیس دانشگاه گیلان گفت: همانطور که استحضار دارید در سالهای اخیر خیرین نگاه ویژه ای به مراکز آموزش عالی و سایر مراکز علمی داشته اند چرا که نیاز ورود به دانشگاه زیادتر شده است و افراد زیادی برای حضور در مقطع تحصیلات تکمیلی پشت درهای دانشگاه صف کشیده اند.

رضی با بیان اینکه گسترش علم و تربیت نیروی انسانی نیاز به امکانات و تجهیزات دارد، تصریح کرد: دانشگاه گیلان عزم جدی دارد تا در کنار کمک دولت در جذب کمکهای مردم تلاش کند تا دانشگاه سریعتر رشد نماید و بتواند به عنوان قطب برتر علمی در وزات علوم بدرخشد.

در ادامه مهندس ابریشم چیان، فرزند ارشد دکتر میرجعفر ابریشم چیان این خیر نیکوکار گیلانی اظهار کرد: پدر من به ما یاد داد تا کاری را فارغ از منافع مالی به قصد کمک به جامعه انجام دهیم، او مردی است که تضادهای فراوانی دارد و به مادیات توجه نمی کند، گرچه بازرگانی بود که استاد تجارت بود و زبردستی او عشق، لطافت و انسانیت را از بین نبرد بلکه نیرو بخشید.

وی افزود: پدرم فردی است که همه را به کوشش برای پیشرفت دعوت می کند و زندگی را به عنوان چالشی قبول دارد و در عین حال زندگی را به زبان عمرخیام بیان می کند، می توانیم در فقدان فعالیتهایش آرمانهایش را فراموش نکنیم و رهرو اهدافش باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم