نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

گسترش ارتباطات بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران نیازمند افزایش استانداردهای آموزشی

سرپرست معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر افزایش جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه تاکید کرد و گفت: اگر چه دانشگاه علوم پزشکی تهران در عرصه های مختلف آموزشی، پژوهشی و درمانی مقام اول را در بین دانشگاههای داخلی دارد اما موفقیت‌های بیشتر این دانشگاه در عرصه بین‌الملل نیز نیازمند افزایش استانداردهای آموزشی و جذب دانشجویان خارجی است.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا- منطقه علوم پزشکی تهران، دکتر نیما رضایی در مراسم روز بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران که امروز با حضور سفرا و دانشجویان خارجی در موزه تاریخ پزشکی برگزار شد گفت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه های آموزشی، پژوهشی و درمانی رتبه اول را در میان تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در اختیار دارد و وقت آن رسیده که با گسترش روابط بین الملل و افزایش جذب دانشجو در سطح منطقه و جهان نیز جایگاه شایسته‌ای را به دست آورد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حوزه آموزش و پژوهش فعالیت‌های مفیدی در این دانشگاه صورت گرفته اما متاسفانه زیرساخت‌های آموزشی آن برای فعالیت‌های بین‌المللی تأمین نشده است، به عنوان نمونه می‌توان به عدم وجود نقشه‌های راهنما به زبان انگلیسی اشاره کرد، ضمن اینکه در دانشکده‌ها همچنان ضعف‌هایی در خصوص سایت های انگلیسی که اطلاعات لازم را در اختیار دانشجویان خارجی قرار دهند، وجود دارد.

سرپرست معاونت بین‌الملل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه، امروز حاکی از این است که اقدامات مثبتی درعرصه جذب دانشجو از کشورهای دیگر صورت گرفته است، اما به نظر می‌رسد به دلیل ضعف در ارتباط میان دانشکده‌ها و دانشجویان، آن طور که باید و شاید حضور این دانشجویان تاثیرگذار نبوده است.

دکتر رضایی با بیان اینکه باید به سمت و سویی حرکت کنیم که تعامل میان دانشجویان خارجی و ایرانی افزایش یابد، خاطر نشان کرد: تاکنون در اغلب دانشکده‌ها کلاس‌های این دو گروه از دانشجویان به صورت جداگانه برگزار شده است. در حالی که این رویکرد موجب می‌شود دانشجویان خارجی احساس نکنند که به دانشگاهی بین‌المللی وارد شده‌اند.

وی روند جذب دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی تهران را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه گام نخست در این عرصه برداشته شده است. اما لازم است با انجام فعالیت‌های گسترده‌تر در سطح دانشگاه، دانشجویان با کیفیت تری از کشورهای مختلف جهان پذیرش شوند.

سرپرست معاونت بین‌الملل دانشکده پزشکی، بر ایجاد تنوع رشته مقاطع پذیرنده دانشجویان خارجی نیز تأکید کرد و افزود: می‌توان با توسعه دوره‌های کوتاه مدت و برگزاری ژورنال کلاب هایی در سطح منطقه و جهان، شاهد رویدادهای مثبتی در این عرصه بود.

دکتر رضایی ادامه داد: هم اکنون در دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی شاهد اتفاقات مثبتی در زمینه انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری بین‌المللی هستیم که امید می رود به عملیاتی شدن تبادل اساتید و دانشجویان، تحقیقات مشترک بین‌المللی و برگزاری کنگره‌ها و سمینارهای مشترک کمک کند.

وی در پایان برپایی جشن روز بین‌الملل را امکانی برای معرفی فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه دانست و یادآور شد: گسترش تعاملات و ارتباطات فرهنگی نیز رویداد مثبت دیگری است که به واسطه این برنامه رقم می‌خورد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم