نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

گزارش معاون دانشگاه کرمان از شاخص‌های شادابی و نشاط در دانشگاه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: متاسفانه از نظر شاخص‌های شادابی و نشاط، در دانشگاه از شاخص‌های نسبتاً خوبی برخوردار نیستیم.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، دکتر بصیری صبح امروز در نشست وزیر کشور با روحانیون و نخبگان استان کرمان اظهار کرد: کرمان شهر کاملاً دانشگاهی و دانشگاه مادر آن باهنر است.

وی افزود: اگر بخواهیم به اهداف عالیه برسیم باید دانشگاه‌ها از آرامش لازم برخوردار شوند، چراکه بزرگترین سرمایه این مراکز نیروی انسانی و به ویژه جوانان هستند.

بصیری تصریح کرد: از نظر شاخص‌های شادابی و نشاط، متاسفانه از شاخص‌های نسبتاً خوبی در دانشگاه برخوردار نیستیم هرچند که این شاخص‌های در دولت کنونی افزایش یافته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان ادامه داد: به طور مثال در دولت قبل یعنی از سال ۸۴ تا ۹۲ شاخصه نشاط ۷٫۵ بوده که هم اینک به ۳۱/۶ درصد افزایش یافته است، همچنین از نظر روحیه و امید به آینده از۶٫۷ درصد به۳۹٫۲ درصد رسیده‌ایم.

وی افزود: شاخصه آرامش و ثبات سیاسی در دانشگاه در دولت قبل ۱۴ و شش دهم درصد بود و امروز این میزان به ۴۱ درصد رسیده و توجه به سلایق مختلف نیز ۶٫۸ دهم درصد بوده و در حال حاضر به ۳۱٫۵ درصد تبدیل شده است.

بصیری اظهار کرد: در مجموع از میان ۲۰ شاخصه‌ بررسی شده در مقوله بی‌انگیزگی در بین اساتید و دانشجویان رتبه پنجم و از حیث فضای سیاسی دارای رتبه هفتم هستیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: از تعداد هشت تشکل سیاسی در دانشگاه هفت مورد اصولگرا و یکی هم معتدل هستند ضمن اینکه از میان ۱۲ نشریه موجود در دانشگاه نیز ۱۱ مورد اصولگرا می‌باشند از این رو به نظر می‌آید مساله اصلی عدم انگیزه و هدف در بین دانشجویان است.

بصیری خاطرنشان کرد: باید بدنبال ارتقا انگیزه‌ها جهت تبدیل کردن سرمایه‌های ارزشمند جوانان به ثروت‌های اجتماعی باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم