نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

گزارش معاون دانشگاه کرمان از شاخص‌های شادابی و نشاط در دانشگاه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: متاسفانه از نظر شاخص‌های شادابی و نشاط، در دانشگاه از شاخص‌های نسبتاً خوبی برخوردار نیستیم.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، دکتر بصیری صبح امروز در نشست وزیر کشور با روحانیون و نخبگان استان کرمان اظهار کرد: کرمان شهر کاملاً دانشگاهی و دانشگاه مادر آن باهنر است.

وی افزود: اگر بخواهیم به اهداف عالیه برسیم باید دانشگاه‌ها از آرامش لازم برخوردار شوند، چراکه بزرگترین سرمایه این مراکز نیروی انسانی و به ویژه جوانان هستند.

بصیری تصریح کرد: از نظر شاخص‌های شادابی و نشاط، متاسفانه از شاخص‌های نسبتاً خوبی در دانشگاه برخوردار نیستیم هرچند که این شاخص‌های در دولت کنونی افزایش یافته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان ادامه داد: به طور مثال در دولت قبل یعنی از سال ۸۴ تا ۹۲ شاخصه نشاط ۷٫۵ بوده که هم اینک به ۳۱/۶ درصد افزایش یافته است، همچنین از نظر روحیه و امید به آینده از۶٫۷ درصد به۳۹٫۲ درصد رسیده‌ایم.

وی افزود: شاخصه آرامش و ثبات سیاسی در دانشگاه در دولت قبل ۱۴ و شش دهم درصد بود و امروز این میزان به ۴۱ درصد رسیده و توجه به سلایق مختلف نیز ۶٫۸ دهم درصد بوده و در حال حاضر به ۳۱٫۵ درصد تبدیل شده است.

بصیری اظهار کرد: در مجموع از میان ۲۰ شاخصه‌ بررسی شده در مقوله بی‌انگیزگی در بین اساتید و دانشجویان رتبه پنجم و از حیث فضای سیاسی دارای رتبه هفتم هستیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: از تعداد هشت تشکل سیاسی در دانشگاه هفت مورد اصولگرا و یکی هم معتدل هستند ضمن اینکه از میان ۱۲ نشریه موجود در دانشگاه نیز ۱۱ مورد اصولگرا می‌باشند از این رو به نظر می‌آید مساله اصلی عدم انگیزه و هدف در بین دانشجویان است.

بصیری خاطرنشان کرد: باید بدنبال ارتقا انگیزه‌ها جهت تبدیل کردن سرمایه‌های ارزشمند جوانان به ثروت‌های اجتماعی باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم