www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

گروکشی کلینتون از دانشگاه‌های آمریکا

با وجود بحران مالی شدید در دانشگاه‌های آمریکا، سال گذشته این دانشگاه‌ها صدها هزار دلار به «هیلاری کلینتون» پرداخت کرده‌اند تا در این دانشگاه‌ها سخنرانی کند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پرداخت downloadهنگفت به هیلاری کلینتون از سوی هشت دانشگاه آمریکایی برای سخنرانی در این دانشگاه‌ها آن هم در برهه‌ای که آموزش عالی آمریکا با بحران مالی جدی مواجه است با واکنش شدید گروه‌های دانشجویی و استادان دانشگاه‌های آمریکا روبرو شد.

در یک سند که محتوای آن فاش شد دانشگاه «کنکتیکت» که به تازگی شهریه‌های خود را ۶٫۵ درصد افزایش داده،‌ ۲۵۱ هزار و ۲۵۰ دلار از کمک‌های مالی دریافتی این دانشگاه را به هیلاری کلینتون پرداخت کرده تا در ماه آوریل در این دانشگاه سخنرانی کند. در نمونه دیگری دانشگاه «کالیفرنیا» در ماه مارس ۳۰۰ هزار دلار برای سخنرانی وی در این دانشگاه پرداخت کرده است. دانشگاه «نوادا» نیز برای سخنرانی هیلاری کلینتون در ماه اکتبر در این دانشگاه از هم اکنون ۲۲۵ هزار دلار پرداخت کرده است.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی همچنین برای سخنرانی در دانشگاه‌های بوفالو، کالگیت و دانشکده همیلتون در نیویورک و دانشگاه سیمونز در بوستون و دانشگاه میامی در فلوریدا نیز مبالغی را دریافت کرده است. با این حال مسئولان این پنج دانشگاه از تایید پرداخت هر گونه مبلغی به کلینتون خودداری کردند. در صورتی که وی به طور میانگین ۲۰۰ هزار دلار یا بیشتر از دانشگاه‌ها دریافت کرده باشد تاکنون برای سخنرانی در دانشگاه‌ها یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار درآمد کسب کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از واشنگتن پست،‌ روسای اتحادیه دانشجویی در دانشگاه «نوادا» که به تازگی با افزایش ۱۷ درصدی شهریه‌ها موافقت کرده با ارسال نامه‌ای به کلینتون از وی خواسته‌اند تا download225 هزار دلار دریافتی را پس دهد وگرنه در خلال بازدید وی از این دانشگاه دست به تظاهرات خواهند زد.

«الیاس بنجلون»، رئیس این اتحادیه در دانشگاه «نوادا» دلیل خشم دانشجویان را این مسئله می‌داند که وقتی در اعطای بودجه دانشگاه‌ها بی‌ملاحظگی می‌کنید از سمت دیگر نباید دانشجویان را تحقیر کنید. وی می‌گوید: من یک اقتصاددان یا حسابدار نیستم پس نمی‌دانم چقدر باید برای سخنرانی وی در دانشگاه پرداخت شود اما فکر می‌کنم او باید مجانی سخنرانی کند نه این که پول بگیرد. با این حال «نیک مریل»، سخنگوی هیلاری کلینتون تاکنون راجع به این درخواست دانشجویان اظهارنظری نکرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم