نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کیلویی حرف زدن در شان دانشگاه نیست

قائم مقام رئیس و معاون برنامه‌ریزی و توسعه دانشگاه شیراز با بیان اینکه جذب اعتبارات عمرانی نسبت به سال گذشته دو برابر شده است، گفت: برای اولین بار حدود سه و نیم میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل پروژه‌های عمرانی اخذ شده است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، علی‌اکبر صفوی در یک کنفرانس خبری افزود: یکی از اقدامات شاخص در سال جدید سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام بود که در این راستا امور مربوط به ۳۰ پروژه انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات کلان انجام شده در دانشگاه شیراز طی یک‌سال اخیر، گفت: ارتقا جایگاه هیات امنای دانشگاه با اضافه شدن تعدادی از اعضای هیات دولت و معاونان وزرا، دنبال شد و شورای توسعه فعالیت‌های بین‌الملل دانشگاه نیز تشکیل شده است.

صفوی با اشاره به جلب موافقت‌های اولیه داخلی و خارجی برای تاسیس رسمی شعبات دانشگاه شیراز در کشورهای همسایه و نیز توسعه همکاری‌های بین‌المللی در سطوح کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقای شمالی، خاطرنشان کرد: تعاملات دانشگاه شیراز در یک‌سال اخیر با شهرداری و دستگاه‌های مختلف اجرایی توسعه داشت.

وی از طراحی و تشکیل اتاق‌های فکر دانشجویان، اساتید و کارکنان در دانشگاه شیراز با هدف کمک به استان و کشور خبر داد و گفت: توسعه به‌کار گیری سیستم نظرسنجی در دانشگاه را با هدف جلب نظرات و مشارکت هر چه بیشتر دانشگاهیان در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی، دنبال کردیم.

صفوی در بخشی از این نشست خبری گفت: کیلویی حرف زدن در شان دانشگاه و دانشگاهیان نبوده و نیست و باید موضوعات طبق شاخص‌های ارزیابی بررسی و ارائه شود.

وی با انتقاد از آنچه رشد قارچ‌گونه مراکز آموزش‌عالی در نقاط مختلف کشور می‌خوانند، کاهش آمار دانشجویان را مد نظر قرار داد و گفت: بدون برنامه مدون و اعتبار کافی طی سال‌های گذشته به ساخت مراکز آموزش‌عالی اهتمام شد.

صفوی گفت: نتیجه توسعه کمی مراکز آموزش‌عالی، متوقف ماندن بسیاری از پروژه‌ها در سطح استان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم