نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت

مدیرعامل بنیاد خیرین دانشگاه سمنان با بیان اینکه تلاش می کنیم سهم بیشتری در ارتقای علمی داشته باشیم، گفت: نیمی از طرح احداث کتابخانه مرکزی پیشرفت کرده است.

عباس آل بویه در گفت وگو با خبرنگاردانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به اینکه درآمد ماهیانه بنیاد خیرین دانشگاه سمنان حدود ۲۵ میلیون تومان است، گفت: برخی از اساتید دانشگاه و بعضی اساتید از دیگر دانشگاه ها مبلغی را به صورت ماهیانه به صندوق خیرین پرداخت می کنند که با توجه به نیاز و اولویت دانشگاه‌ها به اجرای طرح‌ها اختصاص می یابد.

وی بابیان اینکه بنیاد خیرین دانشگاه سمنان در طول سابقه فعالیت خود نزدیک به ۳ میلیارد تومان درآمد داشته است، گفت: مبالغی که از سوی خیرین به اجرای برنامه‌های دانشگاه اختصاص می یابد، جدای از این درآمدهای ماهیانه بنیاد محاسبه می شود.

آل بویه با اشاره به اینکه درآمدها و کمک‌های بنیاد خیرین شامل مواردی نظیر دندان پزشکی، وسایل نقلیه، اهدای کتاب از سوی خانواده شهدا و اساتید می شود، تصریح کرد: اهدای زمین از سوی اولین خیر عضو بنیاد در یکی از نقاط خوب شهر که در آینده ساختمان مرکزی دانشگاه در آن ساخته می شود، از دیگر اقدامانی است که از سوی این بنیاد انجام شده است.

مدیرعامل بنیاد خیرین دانشگاه سمنان درمورد طرح های عمرانی خیرساز عنوان کرد: طرح های باقی مانده در سال آینده به سرانجام می رسد که اهدای رستوران از سوی یکی از خیرین به دانشگاه از جمله این طرح‌هاست که مراحل قانونی واگذاری آن درحال انجام است. این اولین پروژه سنددار دانشگاه به حساب می‌آید که درآینده از آن به عنوان یک منبع درآمد استفاده خواهد شد.

آل بویه درهمین زمینه تصریح کرد: احداث حدود نیمی از پروژه کتابخانه مرکزی دانشگاه سمنان باقی مانده که از سال۱۳۹۰ آغازشده و به دلیل کمبود اعتبار هنوز به بهره برداری نرسیده است.

مدیرعامل بنیاد خیرین دانشگاه سمنان با بیان اینکه بزرگترین کمک بنیادخیرین کمک مالی به دانشجویان استعداد درخشان بی بضاعت است، افزود: درحال حاضر به ۳۰ نفر از دانشجویان بی بضاعت کمک مالی ارائه می‌شود.

وی احداث چند دانشکده ازجمله دانشکده گردشگری را یکی دیگر از طرح های خیرساز دانشگاه سمنان دانست و ادامه داد: مسجد دانشگاه سمنان و چهارسالن ۵۰۰ نفره نیز باهمکاری بنیاد خیرین دانشگاه ساخته شدند و اوایل سال جاری به بهره برداری رسیدند.

آل بویه در پایان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری درمورد استفاده از خیرین در گسترش پارک های علم و فناوری گفت: تلاش می کنیم سهم بیشتری در ارتقای علمی داشته باشیم و اهداف بنیاد را به شکلی تدوین کنیم که زمینه تحقق کمک‌های مؤثری را فراهم کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم