نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران

مدیر گروه آموزش داخلی جراحی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دانشگاه باید متولی جذب پرسنل درمان در زمینه پرستاری به صورت هیات علمی باشد.

دکتر شهرزاد غیاثوندیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا -منطقه علوم پزشکی تهران، تاکید کرد: کمبود نیروی متخصص پرستاری یکی از مهم ترین مشکلات آموزشی دانشجویان این رشته است. بنابراین دانشگاه باید متولی جذب پرسنل درمان پرستاری به صورت هیات علمی و معاونت بالینی پرستاری باشد.

وی با اشاره به اینکه عدم ارتباط ساختاری میان آموزش نظری و بالینی ضعف آموزشی را در پرستاری به دنبال دارد افزود: نیرو های جوان نیازمند تجربه کار بالینی هستند که در محضر افراد متخصص و با تجربه کسب کنند اما زمانی که روند بازنشستگی سریع و جذب نیرو کند باشد، باعث کاهش نیروی با تجربه می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه تغییر در ساختار دانشکده پرستاری و ارتقاء معاونت بالینی باعث پیشرفت بدنه بیمارستان می شود گفت: هیات علمی بالینی باید مطابق با هیات علمی آموزشی جذب و با ساختار معاونت بالینی دیگر دانشگاهها مدیریت شوند تا ارتقاء و کنترل بهتری در دانشگاه ها صورت بگیرد.

این متخصص آموزش پرستاری، با بیان اینکه پایین بودن حقوق پرستاران و عدم تامین مالی آن ها از مهمترین فشار های کاری پرستاران است، تصریح کرد: پشتیبانی قانونی و ریالی با اعتبار کافی از جمله مواردی است که متوالی امر باید آن را اجرا کنند و بار مالی شیفت دادن پرستاران باید متناسب با فشار مالی جامعه و مبتنی بر عملکرد باشد تا با ایجاد توازن انگیزه ی کار پرستاران افزایش یابد.

غیاثوندیان خاطر نشان کرد: فشار کاری، شیفت های سنگین، کمبود پشتیبانی مالی، احساس نابرابری میان پرستاران و نسبت دادن وظایفی که در حیطه وظایف آن ها نیست از جمله مواردی است که باعث خروج پرستاران از حیطه کاری خود و ایجاد درآمد زایی بهتر است.

این مدیر گروه آموزش داخلی جراحی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان یادآور شد: توزیع عادلانه و کمک به ایجاد روابط قانونی و حقوقی افراد در کار تیمی بیمارستان ها از جمله مواردی است که برای ایجاد برابری نباید از دید مسئولان غافل بماند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم