نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کمبود استادان رشته مهندسی در برزیل

آمار رسمی منتشر شده از سوی رؤسای دانشگاه‌های برزیل حاکی از این است که بخش آموزش عالی این کشور با مشکل کمبود استاد در رشته مهندسی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یکی از دانشگاه‌های جدید فدرال برزیل با نام دانشگاه ABC در سائوپائولو مدت هشت ماه است که برای تدریس رشته «آئرودینامیک» به دنبال استخدام یک مهندس است. اوایل ماه جاری نیز برخی کاندیدای احراز این پست شدند که حقوق ثابت و مزایای آن ۳۵۰۰ دلار است.

«آنیبال هتیم جونیور»، مدیر مرکز مهندسی این دانشگاه می‌گوید: از آنجا که بازار به این مهندسان مزد بیشتری به این متخصصان می‌دهد آنها نیز با دانشگاه تماس گرفته و اعلام کردند که از استخدام در این دانشگاه منصرف شده‌اند.

با این حال یک دهه پیش نیز این حوزه تخصصی از کمبود متخصص ابراز گله‌مندی می‌کرده است. طی مطالعاتی که اخیرا از سوی کنفدراسیون ملی صنایع انجام شد، ۶۱ درصد از مشاغل در این کشور نمی‌توانند مهندسان کافی را برای تولیدات خود جذب کنند. در دانشگاه‌های برزیل نیز موقعیت‌های شغلی جدیدی در رشته‌های جدید به ویژه در دانشگاه‌های فدرال ایجاد شد اما دانشگاه‌ها اکنون با کمبود استاد مواجه هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از «فول»، اطلاعات رسمی آماری نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ میلادی و بنابر آخرین اطلاعات آماری، شمار دانشجویان رشته مهندسی ۶۵ درصد افزایش یافته اما تعداد استادان تنها ۲۱ درصد افزایش داشته است. در دانشگاه‌های فدرال ایالت سائوپائولو از ۳۵ عنوان شغلی ۱۸ عنوان شغلی مهندسی خالی است که دست‌کم طی یک سال اخیر هیچکدام از این فرصت‌های شغلی پرنشده‌اند. بنابر همین آمار، این فرصت‌های شغلی خالی در سایر رشته‌ها دو برابر بوده است. در سال جاری نیز دانشجویان برخی دانشگاه‌ها در اعتراض به کمبود استاد دست به اعتراض زدند. آنها همچنین خواستار افزایش کیفیت دانشگاه‌ها شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم