نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کمبود استادان رشته مهندسی در برزیل

آمار رسمی منتشر شده از سوی رؤسای دانشگاه‌های برزیل حاکی از این است که بخش آموزش عالی این کشور با مشکل کمبود استاد در رشته مهندسی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یکی از دانشگاه‌های جدید فدرال برزیل با نام دانشگاه ABC در سائوپائولو مدت هشت ماه است که برای تدریس رشته «آئرودینامیک» به دنبال استخدام یک مهندس است. اوایل ماه جاری نیز برخی کاندیدای احراز این پست شدند که حقوق ثابت و مزایای آن ۳۵۰۰ دلار است.

«آنیبال هتیم جونیور»، مدیر مرکز مهندسی این دانشگاه می‌گوید: از آنجا که بازار به این مهندسان مزد بیشتری به این متخصصان می‌دهد آنها نیز با دانشگاه تماس گرفته و اعلام کردند که از استخدام در این دانشگاه منصرف شده‌اند.

با این حال یک دهه پیش نیز این حوزه تخصصی از کمبود متخصص ابراز گله‌مندی می‌کرده است. طی مطالعاتی که اخیرا از سوی کنفدراسیون ملی صنایع انجام شد، ۶۱ درصد از مشاغل در این کشور نمی‌توانند مهندسان کافی را برای تولیدات خود جذب کنند. در دانشگاه‌های برزیل نیز موقعیت‌های شغلی جدیدی در رشته‌های جدید به ویژه در دانشگاه‌های فدرال ایجاد شد اما دانشگاه‌ها اکنون با کمبود استاد مواجه هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از «فول»، اطلاعات رسمی آماری نشان می‌دهد از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ میلادی و بنابر آخرین اطلاعات آماری، شمار دانشجویان رشته مهندسی ۶۵ درصد افزایش یافته اما تعداد استادان تنها ۲۱ درصد افزایش داشته است. در دانشگاه‌های فدرال ایالت سائوپائولو از ۳۵ عنوان شغلی ۱۸ عنوان شغلی مهندسی خالی است که دست‌کم طی یک سال اخیر هیچکدام از این فرصت‌های شغلی پرنشده‌اند. بنابر همین آمار، این فرصت‌های شغلی خالی در سایر رشته‌ها دو برابر بوده است. در سال جاری نیز دانشجویان برخی دانشگاه‌ها در اعتراض به کمبود استاد دست به اعتراض زدند. آنها همچنین خواستار افزایش کیفیت دانشگاه‌ها شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم