نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کلیه حقوق معنوی تالیف کتب دانشگاه پیام نور به این دانشگاه واگذار شده است

دانشگاه پیام نور درباره انتقاد نماینده خرم آباد درخصوص کسب درآمد هنگفت سرپرست دانشگاه پیام نور توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در متن ارسالی دانشگاه پیام نور آمده است: احتراما در پاسخ به اظهارات جناب آقای آقامحمدی نماینده محترم خرم‌آباد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص کسب درآمد هنگفت سرپرست دانشگاه پیام نور با قراردادن بیش از ۱۰ عنوان تالیفات خود به عنوان منبع درسی به اطلاع می‌رساند کتب تالیفی جناب آقای دکتر فراهانی از سنوات گذشته به طور متمادی و مستمر (۱۵ سال قبل)، جزء منابع درسی رشته‌های مرتبط در دانشگاه پیام نور بوده است.

علی ایحال اعلام می‌دارد، کلیه حقوق معنوی تالیف کتب دانشگاه پیام نور به این دانشگاه واگذار شده و هیچ‌گونه نفع شخصی از فروش کتب به مولف اختصاص نمی‌یابد و بکارگیری درآمد هنگفت در اظهارات جناب آقای آقامحمدی به هیچ عنوان صحت نداشته و به دور از انصاف است.

عضو محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از اظهارات خود به اختصاص خودرو به سرپرست دانشگاه اشاره داشته‌اند که این امر نیز کاملا مطابق مقررات دولتی می‌باشد و در اختیار بودن خودرو جهت امور جاری و مدیریتی دانشگاه جزو بدیهیات و بسیار معمول می‌باشد.

همچنین در مورد «اخذ واحد درسی و پایان‌نامه‌ برای خود برخلاف ضوابط در اظهارات جناب آقای آقامحمدی» به استحضار می‌رساند، میزان ساعات موظفی و حق‌التدریس تمامی اعضای هیات علمی دانشگاه در همه سطوح مدیریتی و مراتب علمی، مطابق قانون و مشخص می‌باشد و در صورتی که هر یک از مدیران عضو هیات علمی خارج از سقف تعیین شده به تدریس و یا راهنمایی پایان نامه بپردازند. هیچ گونه حق‌الزحمه‌ای پرداخت نمی‌شود و درخصوص مورد ذکر شده نیز به همین منوال است.

به نظر می‌رسد عدم پذیرش درخواست جناب آقای آقامحمدی از سوی سرپرست دانشگاه مبنی بر برکناری رییس دانشگاه پیام نور استان لرستان قبل از استیضاح جناب آقای دکتر فرجی دانا وزیر علوم پیشین یکی از دلایل مهم تلاش ایشان برای تضعیف این دانشگاه آن هم براساس اطلاعات نادرست باشد چراکه جناب آقای آقامحمدی یکی از شروط بازپس‌گیری امضای خود برای استیضاح وزیر را برکناری رییس دانشگاه پیام نور استان لرستان عنوان کرده بودند و از آنجا که دانشگاه با پرهیز از هرگونه بازی سیاسی، مدیران خود را براساس توانمندی‌هایشان منصوب می‌کند. پس از بررسی‌های لازم درخواست ایشان جهت برکناری رییس استان احراز نشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم