نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کسری بودجه ۳۶ میلیارد تومانی دانشگاه تهران در سال جاری

سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به اینکه کسری بودجه سال جاری دانشگاه تهران ۳۶ میلیارد تومان است، اظهار کرد: بخشی از این کسری مربوط به دیون پرداختی مثل حق‌التدریس است و بخش دیگر مربوط به بدهی‌های اجرایی و عمرانی دانشگاه می‌باشد.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه هم‌اکنون در تلاش هستیم سهم بودجه دانشگاه را از محل فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه افزایش دهیم، گفت: بودجه آموزش عالی نسبت به بودجه کشور کم دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلیل میزان خدمات، سرویس‌ها و انتظاری که از دانشگاه تهران می‌رود، این دانشگاه با هزینه‌های اضافی بر یک دانشگاه متعارف روبروست، گفت: این نوع هزینه‌ها در بودجه دانشگاه‌ها دیده نمی‌شود.

نیلی‌احمدآبادی تصریح کرد: در کل بودجه آموزش عالی نسبت به بودجه عمومی کشور کم دیده می‌شود و تحقق انتظاراتی که از این بخش می‌رود با وجود این میزان بودجه سخت است.

وی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم سهم بودجه را از محل فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه و همین‌طور کمک فارغ‌التحصیلان و مشارکت آنها در تامین هزینه دانشگاه را افزایش دهیم، بیان کرد: یکی از اهداف دانشگاه کاهش فشار درآمدی از محل شهریه‌هاست، چراکه این مساله می‌تواند کیفیت دانشگاه را تحت تاثیر قرار دهد.

سرپرست دانشگاه تهران تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان موجود در پارک علم و فناوری این دانشگاه را ۲۵۰ شرکت عنوان کرد و افزود: علاوه بر این شرکت‌ها تعدادی پژوهشکده نیز تحت نظر دانشگاه فعالیت می‌کند.

نیلی در پایان کل درآمد پژوهشی دانشگاه ۲۳ میلیارد تومان دانست و گفت: این رقم در مقایسه با درآمد اختصاصی دانشگاه رقم بالایی نیست اما ما قصد افزایش سهم این بخش در تامین هزینه دانشگاه داریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم