نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کسری بودجه ۳۶ میلیارد تومانی دانشگاه تهران در سال جاری

سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به اینکه کسری بودجه سال جاری دانشگاه تهران ۳۶ میلیارد تومان است، اظهار کرد: بخشی از این کسری مربوط به دیون پرداختی مثل حق‌التدریس است و بخش دیگر مربوط به بدهی‌های اجرایی و عمرانی دانشگاه می‌باشد.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه هم‌اکنون در تلاش هستیم سهم بودجه دانشگاه را از محل فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه افزایش دهیم، گفت: بودجه آموزش عالی نسبت به بودجه کشور کم دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلیل میزان خدمات، سرویس‌ها و انتظاری که از دانشگاه تهران می‌رود، این دانشگاه با هزینه‌های اضافی بر یک دانشگاه متعارف روبروست، گفت: این نوع هزینه‌ها در بودجه دانشگاه‌ها دیده نمی‌شود.

نیلی‌احمدآبادی تصریح کرد: در کل بودجه آموزش عالی نسبت به بودجه عمومی کشور کم دیده می‌شود و تحقق انتظاراتی که از این بخش می‌رود با وجود این میزان بودجه سخت است.

وی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم سهم بودجه را از محل فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه و همین‌طور کمک فارغ‌التحصیلان و مشارکت آنها در تامین هزینه دانشگاه را افزایش دهیم، بیان کرد: یکی از اهداف دانشگاه کاهش فشار درآمدی از محل شهریه‌هاست، چراکه این مساله می‌تواند کیفیت دانشگاه را تحت تاثیر قرار دهد.

سرپرست دانشگاه تهران تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان موجود در پارک علم و فناوری این دانشگاه را ۲۵۰ شرکت عنوان کرد و افزود: علاوه بر این شرکت‌ها تعدادی پژوهشکده نیز تحت نظر دانشگاه فعالیت می‌کند.

نیلی در پایان کل درآمد پژوهشی دانشگاه ۲۳ میلیارد تومان دانست و گفت: این رقم در مقایسه با درآمد اختصاصی دانشگاه رقم بالایی نیست اما ما قصد افزایش سهم این بخش در تامین هزینه دانشگاه داریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم