نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کسری بودجه ۱۲ میلیارد تومانی دانشگاه علم و صنعت در سال جاری

رییس دانشگاه علم و صنعت گفت: افزایش بودجه عمومی این دانشگاه برای سال آینده ۱۲٫۴ درصد است

علی خاکی‌صدیق رییس دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه چند سال متوالی است که با کمبود بودجه مواجه هستیم. میزان افزایش سالانه بودجه، مخارج دانشگاه را پوشش نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: طی چند سال گذشته بودجه دانشگاه علم و صنعت افزایش متناسبی نداشته است. انتظار ما این بود که امسال در downloadبودجه تجدیدنظر شود در حالی که به قول مساعدی که داده شد،عمل نشد.

خاکی‌صدیق با اشاره به اینکه وضعیت بودجه امسال اصلا مطلوب نیست، اظهار کرد: اگر بودجه‌ای که در حال حاضر تصویب شده در سال آینده محقق شود، در روند اداره دانشگاه با مشکل مواجه خواهیم شد.

رییس دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: این نحوه تخصیص بودجه برخلاف سیاست‌های کلی که با هدف ارتقای کیفیت علمی تدوین شده، می‌باشد.

وی با بیان اینکه رشد بودجه دانشگاه علم و صنعت در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها کمترین میزان رشد را داشته، گفت: در طول چند سال گذشته بودجه اختصاص داده شده به این دانشگاه افزایش قابل توجهی نداشته و در این دوران ما با کمبود ذخیره بودجه مواجه شدیم.

خاکی‌صدیق همچنین افزود: طبق رایزنی‌هایی که با وزارت علوم و مجلس انجام شده بود، انتظار داشتیم که سهم دانشگاه از بودجه سال آینده ۴۰ درصد افزایش یابد درحالی که درصد افزایشی بودجه دانشگاه ما با دیگر دانشگاه‌ها بسیار متفاوت بوده و حداقل افزایش بودجه برای سال آینده نسبت به دیگر دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: اخیرا چندین نامه به مسوولان قبلی وزارت علوم نوشته و شرایط دانشگاه را توضیح دادم. ضمن اینکه مسوولان وزارت علوم از وضعیت بودجه بی‌اطلاع نیستند.

خاکی‌صدیق ادامه داد: بودجه عمرانی ما طی چند سال گذشته صفر بوده و حتی یک طرح مصوب هم نداشته‌ایم درحالی که وعده اجرای یک طرح مصوب در دانشگاه به ما داده شد. اگر در اختصاص بودجه تجدیدنظر نشود، قطعا به مشکل می‌خوریم.

وی میزان کسری بودجه سال جاری را ۱۲ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: دانشگاه ما دارای قدمت زیادی است و بسیاری از ساختمان‌های آن فرسوده هستند به همین دلیل ناتوانی در تعمیر و بهسازی ساختمان‌ها سبب نارضایتی دانشجویان و اعضای هیات علمی می‌شود.

خاکی‌صدیقی با اشاره به اینکه دانشگاه علم و صنعت برخلاف سایر دانشگاه‌های اجازه احداث پردیس نداشته، گفت: احتمالا مجوز احداث پردیس در آینده‌ای نزدیک صادر خواهد شد که در این صورت بهره‌برداری از آن به سال آینده موکول خواهد شد.

رییس دانشگاه علم و صنعت در خصوص درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها با بیان اینکه ۱۵ شرکت دانش‌بنیان تحت نظارت دانشگاه علم و صنعت وجود دارد، برخی پروژه‌های تحقیقاتی ما عملیاتی نشد و در برخی موارد طرف قرارداد بودجه نداشت. ضمن اینکه شرکت‌های دانش بنیان بازده اقتصادی کافی ندارند و در ابتدای راه هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم