نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کسری بودجه ۱۰ میلیارد تومانی دانشگاه یزد در سال جاری

رئیس دانشگاه یزد با بیان اینکه تخصیص بودجه براساس یک مدل تحول خیلی مهمی بود، افزود: متاسفانه همیشه شاهد این پدیده بودیم که بیشتر لابی گری‌ها و رایزنی‌ها تعیین کننده بودجه بود.

محمد صالح اولیا رئیس دانشگاه یزد در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به اهمیت بحث کسری بودجه دانشگاه‌ها گفت: کسری بودجه دانشگاه یزد در سال جاری به دلیل تخصیص بودجه اندک در سال ۹۱ ایجاد شده است. زیرا معوقات پرداختی در بخش هزینه‌های جاری و عمرانی این دانشگاه از سال ۹۱ ما را با مشکلاتی مواجه کرده است.

رئیس دانشگاه یزد کسری بودجه سال جاری دانشگاه یزد را ۱۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود:‌ مهمترین مزیت بودجه سال آینده نحوه فرموله شدن آن است.

اولیا با بیان اینکه متاسفانه همیشه شاهد این پدیده بودیم که بیشتر لابی گری‌ها و رایزنی‌ها تعیین کننده بودجه بود، ادامه داد: در سالهای گذشته معمولا بر اساس درصدی رشد نسبت به سال قبل بودجه تخصیص می‌یافت بنابراین فشار لابی گری‌ها این نگرانی را ایجاد می‌کرد که عمده هدف در وزارتخانه باید فشار و لابی گری باشد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه امسال بودجه دانشگاه‌ها بر اساس شاخص‌هایی مربوط به سرانه دانشجویی و مراکز تحقیقاتی تعیین شده، گفت: نفس این کار تحول خیلی مهمی بود. شجاعتی که به خرج داده شد تا این معیار را به عنوان مبنای تخصیص بودجه دانشگاه‌ها بپذیریم علیرغم ضعف‌های این مدل بسیار مهم بود.

رئیس دانشگاه یزد تاکید کرد: نفس شفافیت بودجه و عدالت بودجه‌ای برای ما از همه مهمتر است. حتی اگر کل نیازمندی‌های ما را تامین نمی‌کند اما خوشحال هستیم که پایه گذاری مناسبی انجام شده است.

وی با اشاره به اهداف برنامه ششم توسعه در خصوص تامین ۴۰ درصدی بودجه دانشگاه‌ها از طریق درآمدهای اختصاصی اظهار کرد: توان دانشگاه‌های تهران با دانشگاه‌های شهرستان در جذب دانشجو و سازمان‌ها و شرکت‌ها برای افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها متفاوت است و دانشگاه‌های متمرکز تهران در این خصوص مزیت هایی دارند.

رئیس دانشگاه یزد با تاکید بر اینکه امکان افزایش درآمدهای اختصاصی برای ما سخت تر است ادامه داد: علیرغم تمام سختی‌ها تلاش داریم تا سهم درآمدهای اختصاصی در بودجه دانشگاه‌ها را به ۴۰ درصد برسانیم.

اولیا جذب دانشجوی شهریه‌ای، اجرای طرح‌های پژوهشی و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان را از جمله راه‌های افزایش درآمد اختصاصی دانشگاه‌ها دانست و تصریح کرد: سهم درآمد بخش پژوهشی دانشگاه یزد در بودجه سال جاری چهارمیلیارد تومان است که نسبت به دانشگاه‌های تهران خیلی زیاد نیست.

وی در پایان از راه اندازی مراکز فناوری و شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: تلاش‌های قابل توجهی در این زمینه صورت گرفته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم