نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کسری بودجه ۲۸ هزار میلیارد ریالی دانشگاهها برای اتمام پروژه‌های علمی و هزینه‌های جاری

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اعتبار کل وزرات علوم در سال ‌جاری ۴۲ هزار میلیارد ریال است که این بودجه کافی نیست و نیاز به اعتبارات بیشتری است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمدحسین امید در حاشیه سفر دو روزه خود به شهرستان مراغه و بازدید از مراکز آموزشی این شهرستان، با تاکید بر اینکه برای مصارف آموزشی و پژوهشی تمامی دانشگاه‌ها و مراکز علمی نیاز به بودجه ۷۰ هزار میلیاردی داریم، افزود: در سال جاری download42 هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و دانشگاه ها ۲۸ هزار میلیارد ریال برای اتمام پروژه های علمی و تامین هزینه های جاری خود کسری بودجه دارند.

وی همچنین با اشاره به اینکه هم اکنون چهار میلیون و ۴۰۰ هزار دانشجو در تمام دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل هستند، ادامه داد: دانشگاه‌های سراسر کشور بیش از سه‌ میلیون متر مربع فضای آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و ورزشی نیمه تمام دارند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: البته در این بین ورود و تلاش خیرین در امر دانشگاه سازی و توسعه فضاهای آموزشی و پژوهشی قابل تقدیر است چراکه ۱۸۰ هزار مترمربع فضای آموزش عالی از سوی خیرین در سطح کشور در حال احداث است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم