نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کسری بودجه سه میلیارد تومانی دانشگاه جندی شاپور اهواز

رییس دانشگاه جندی‌شاپور اهواز با اشاره به اینکه محاسبات اختصاص بودجه به دانشگاه‌ ها سال آینده بر مبنای سرانه دانشجویی است، گفت: پیش‌بینی ما برای سال آینده این است که حدود ۶۰ درصد این الگو تامین شود.

محمدرضا عصاری رییس دانشگاه جندی‌شاپور در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درخصوص شرایط بودجه سال جاری گفت: عمده کسری بودجه در هزینه‌های جاری مثل پرداخت حقوق و هزینه‌های سایر است.

وی تصریح کرد: امیدواریم طی سه ماه آخر سال با وجود تمهیداتی که از سوی وزارت علوم مطرح شده و برنامه‌هایی که دانشگاه دنبال خواهد کرد، منابع موجود را مدیریت کنیم و با مشکل خاصی مواجه نشویم.

عصاری با اشاره به اینکه میزان کسری بودجه دانشگاه جندی‌شاپور بالغ بر سه میلیارد تومان است، درخصوص بودجه سال آینده گفت: روش توزیع بودجه برای سال آینده بر مبنای سرانه دانشجویی است و محاسبات اختصاص بودجه به دانشگاه‌ براین اساس انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌هایی که در سال قبل براساس چارچوب مشخصی بودجه دریافت نمی‌کردند ممکن است میزان دریافتی آنها در سال آینده کم یا زیاد شود، گفت: مهم مدیریت کردن این فرآیند است.

رییس دانشگاه جندی‌شاپور ادامه داد: خوشبختانه امسال نحوه تخصیص بودجه بر مبنای سرانه دانشجویی صورت می‌گیرد هرچند که منابع دولتی اجازه نمی‌دهند تمام مبالغ بودجه براساس این استاندارد محقق شود.

عصاری با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما برای سال آینده این است که حدود ۶۰ درصد این الگو تامین شود، اظهار کرد: دانشگاه‌ها برای تامین بودجه خود باید به منابع دیگری غیر از منابع دولتی فکر کنند.

رییس دانشگاه جندی‌شاپور با اشاره به برنامه پنجم توسعه و هدف تامین ۵۰ درصد از هزینه جاری دانشگاه‌ها از درآمد اختصاصی آنها گفت: شرایط اقتصادی دانشگاه‌ها و توانمندی آنها در تامین درآمد اختصاصی متفاوت استو طی سال های گدشته سهم درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها در تأکین منابع مالی موردنیازشان کم بوده و این مساله‌ای است که طی سال‌های گذشته به آن توجهی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه downloadدرآمد اختصاصی با این رقم که در برنامه پنجم توسعه در نظر گرفته شده است، فاصله دارد، افزود: ان‌شاءالله دانشگاه‌ها برای حرکت از اقتصاد نفتی به اقتصاد مقاومتی پیش قدم شوند که برای تحقق این امر باید تلاش کنیم سهم درآمدهای اختصاصی در تامین بودجه دانشگاه‌ها افزایش یابد.

عصاری در پایان ابراز امیدواری کرد که دانشگاه‌ها با تلاش در عرصه ارائه خدمات به جامعه کسری بودجه سال آینده را از طریق افزایش درآمدهای اختصاصی تأمین کند و برای برون رفت از بحران پولی که دولت با آن مواجه است و همچنین پیش روی به سوی اقتصاد مقاومتی به سهم خود کمک کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم