نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کرسی های آزاد اندیشی، دانشگاه را به کارکرد اصلی خود نزدیکتر می کند

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال تحصیلی جدید برای برگزاری کرسی­‌های آزاداندیشی، تقویت مبانی ارزشی و تثبیت آرمان­ ها و ارزش­ های انقلاب درارتباط با دانشگاه برنامه­‌های اجرایی کوتاه مدت و بلندمدت در نظر گرفته شده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، محمد علی نجفی گفت: برگزاری کرسی­‌های آزاداندیشی اولین بار توسط مقام معظم رهبری مطرح شد و به همین منظور در سال تحصیلی جدید کرسی های آزاد اندیشی هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی تقویت خواهد شد.

وی ادامه داد: در این کرسی ها باید از افراد قوی­تری با تفکرات متفاوت استفاده کنیم به نحوی که این کرسی­‌های آزاداندیشی بتوانند یک فضای آزاد را با طرح مباحث مختلف فرهنگی- علمی در دانشگاه ایجاد کنند.

سرپرست وزارت علوم ادامه داد: تشکیل این کرسی­‌ها به ما کمک می­ کند که دانشگاه‌هایمان به کارکرد اصلی­ اش که تولید علم واندیشه در کشور است نزدیک­تر شود چراکه دانشگاه­‌ها محیط اندیشه وآزادی فکراست و اگراین کرسی­‌ها را نفی کنیم یعنی یکی ازارکان اصلی ماهیت و هویت دانشگاه را نفی کردیم.

وی با اشاره به هدف برگزاری این کرسی‌های آزاد اندیشی درمحیط دانشگاه گفت: این کرسی­‌ها بر اساس طرح نظرات، ایده‌های مختلف و تضارب افکار تشکیل می شود، به نحوی که آن فکری که قوی‌ تروبهتراست خودش را نشان بدهد و دانشجو بتواند در یک محیط فکری آزاد بهترین‌ها را انتخاب کند که البته این دستوروتأکید اسلام است.

نجفی خاطرنشان کرد: در این کرسی‌ها گفتمان­‌های مختلف در مسائل سیاسی، اجتماعی وعلمی آموزشی باید مطرح شود تا علاوه بر اینکه دانشجوها انتخاب بهتری داشته باشند، راهکارهایی برای مدیریت دانشگاه­‌ها و برنامه­ ریزان آموزش عالی پیشنهاد شود.

وی با اشاره به برنامه این وزارتخانه برای اجرایی شدن نقشه جامع علمی کشورگفت: آنچه که درستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور تصویب شود، را دنبال می­ کنیم.

نجفی با بیان اینکه سیاست‌های علم و فناوری مقام معظم رهبری جزء اولویت های برنامه های وزارت علوم است گفت: البته تمام این سیاست­ ها به نوعی تکمیل کننده نقشه جامع علمی کشور است و در نقشه جامع علمی کشور به­ طور کلی به آن اشاره شده و در این سیاست های ابلاغی به ­صورت دقیق و در قالب سیاست­ ها پیشنهاد شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم