نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کرسی‎های آزاداندیشی تبلور شنوایی حاکمیت و مردم در برابر انتقادات است

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان گفت: کرسی‎های آزاداندیشی تبلور شنوایی حاکمیت و مردم در برابر انتقاداتی است که از هم می‌‎کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، حجت الاسلام خدایی در جلسه مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‎های منطقه ۲ کشور که با موضوع بحث و تبادل نظر در خصوص کرسی‎های آزاداندیشی در دانشگاه لرستان برگزار شد، بیان کرد: برگزاری کرسی‎های نقد و نظر و نظریه‎‌پردازی در دانشگاه در حوزه اساتید مغفول مانده و تنها نسبت به برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی در حوزه دانشجویی تمرکز شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید بدنه فرهنگی دانشگاه‌ها نسبت به برگزاری کرسی‎های نقد و نظر و نظریه‎‌پردازی حساس شود، ادامه داد: اگر چه برگزاری کرسی‎های نظریه‎‌پردازی کار دشواری است اما باید اساتید را نسبت به برگزاری این کرسی‎‌ها ترغیب کنیم.

این معاون دانشگاه لرستان یادآور شد: جز دانشگاه تهران که اطمینان دارم نسبت به برگزاری کرسی‎های نظریه‌پردازی اقدام کرده به نظر نمی‌‎رسد که دیگر دانشگاه‌ها در این مقوله ورود پیدا کرده باشند.

وی افزود: خوشبختانه با فضایی که در دانشگاه لرستان ایجاد شده از حیث کمی کرسی‌های آزاداندیشی در وضعیت خوبی قرار دارند.

خدایی با تاکید بر اینکه بر اساس آیین نامه ریاست جمهوری هیچ نهادی حق دخالت در کرسی‎های آزاداندیشی را ندارد تاکید کرد: کرسی‎های آزاداندیشی تبلور شنوایی حاکمیت و مردم در برابر انتقاداتی است که از هم می‌‎کنند.

وی با بیان اینکه اگر می‌‎خواهیم که یک حاکمیت و مردم شنوایی داشته باشیم باید به کرسی‎های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها بها بدهیم، گفت: باید نسبت به این بهانه که فضای امنیتی بر دانشگاه‌ها حاکم است تجدبدنظر کنیم.

خدایی یادآور شد: اگر لیست دانشجویانی را که به دلیل اظهار نظر و نقد در کرسی‎های آزاداندیشی ستاره دار شده‌اند احصاء کنیم تعداد آن‌ها به تعداد انگشتان دست هم شاید نرسد.

خدایی با بیان اینکه مشکلی که در برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی وجود دارد این است که دانشجوی ما مطالعه لازم در خصوص موضوعات مطرح شده در کرسی‎‌ها را ندارد و با این حال ضرورت دارد که برای افزایش سطح آگاهی و تقویت عقبه معرفتی دانشجویان ایستگاه‌های مطالعه را در سطح دانشگاه‌ها افزایش دهیم، گفت: انتشار بخشی از نظرات مطرح شده در کرسی‎های آزاداندیشی از طریق رسانه‎های محلی راهکاری برای انتقال نظرات دانشجویان به جامعه و مسئولان بوده که دز این راستا دانشگاه لرستان تفاهم‎نامه‌ای را برای پوشش رسانه‎ای کرسی‎های آزاداندیشی با صدا و سیمای مرکز لرستان منعقد کرده است.

این معاون دانشگاه لرستان گفت: خلائی که وجود دارد این است که نقد‌ها و نظرات دانشجویان در کرسی‎های آزاداندیشی به گوش مسئولان اجرایی کشور نمی‌‎رسد و با این حال ضرورت دارد که وزارت علوم تدابیر لازم را برای انتقال این نظرات به دولتمردان بیاندیشد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم