نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کرسی‌های آزاداندیشی از مهم‌ترین نیازهای جامعه دانشگاهی است

عضو هیئت‌علمی دانشگاه پیام‌نور بیرجند گفت: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و بهره‌مندی از آثار مثبت آن، مهم‌ترین نیازهای جامعه امروز و وظیفه‌ تمامی دانشوران و مدیران عرصه علم و فرهنگ است.

محمدعلی طالبی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان جنوبی، گفت: ایده‌ برگزاری کرسی‌ها‌ی آزاداندیشی در مراکز علمی دانشگاهی و حوزوی از سوی مقام معظم رهبری طرح و در راستای تحقق جنبش نرم‌افزاری و توسعه علمی کشور مورد تاکید قرار گرفت.

وی ادامه داد: اصرار و توصیه ایشان برای حضور و مشارکت فعالانه دانشگاهیان و حوزویان در این عرصه، که بیانگر درک ژرف از تاثیرات و پیامدهای مختلف ناشی از ایجاد فضای مناسب و شرایط مقتضی برای بیان شفاف، صریح، علمی، مستند دیدگاه‌های مختلف علمی و فکری در خصوص مقولات مهم اجتماعی و علمی در کشور است، مقوله آزاداندیشی را با برنامه‌های کلان و استراتژیک کشور و سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور پیوند زده است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه پیام‌نور بیرجند ادامه داد: در کرسی‌های آزاداندیشی افراد براساس زمان خاص و با توجه به نیازهای جامعه در کرسی‌های آزاداندیشی صحبت می‌کنند.

طالبی اظهارکرد: در کرسی‌های آزاداندیشی دانشجویان باید بتوانند در خصوص مسائل مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی طرح مسئله کنند و افراد پاسخ سوال‌های بی‌جواب خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه افرادی که قصد شرکت در این کرسی‌‎ها را دارند باید از قبل آمادگی لازم را داشته باشند، افزود: دانشجویان می‎‌توانند با تهیه نرم‌افزار “سفیر” اطلاعات خود را در خصوص برگزاری و شرکت در کرسی‌های آزاداندیشی افزایش دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام‌نور بیرجند خاطرنشان کرد: سعی دانشگاه بر این است که با فراهم کردن فضای مناسب و رعایت اصول اخلاقی آزادی بیان کرسی‌های آزاداندیشی را برگزار کند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم