نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کتاب حقوق دانشجویی در دانشگاه لرستان

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان فضای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را محلی برای بیان عقاید دانشجویان در خصوص مسائل مختلف جامعه دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام حسینی در مراسم جشن استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه گفت: کسی حق ندارد دانشجویی را به خاطر بیان عقایدش در کرسی‎های آزاد‎اندیشی بازخواست کند.

وی بیان کرد: دانشجو زبان مردم و موذن جامعه است با این حال کسی حق ندارد دانشجویی را به خاطر بیان عقایدش در کرسی‎های آزاد‎اندیشی بازخواست کند.

این مقام مسئول ادامه داد: دانشجو نباید از بیان عقایدش در چارچوب شرایط فرهنگی دانشگاه ترسی داشته باشد.

حسینی تصریح کرد: دانشجو باید درد مردم را بدون هیچ ملاحظه‎ای و با رعایت ادب و نزاکت بیان کند و خوشبختانه این فضا در قالب کرسی‎های آزاداندیشی برای دانشجویان فراهم است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان تاکید کرد: وظیفه دانشجو تنها درس خواندن نیست و باید در کنار این مهم نسبت به جامعه خود نیز احساس مسئولیت کند.

حسینی با اشاره به حساسیت‎های محیط دانشگاه و ارزش دانشجویان در نزد نظام اسلامی، گفت: همانگونه که نظام بر روی دانشجویان حساب ویژه‎ای برای پیشرفت کشور باز کرده دشمنان نیز برای سوء استفاده از این قشر با برنامه عمل می‌‎کنند.

وی با بیان اینکه هزینه‎ای که نظام برای تحصیل دانشجویان بدون هیچ گونه منتی متقبل شده است، هزینه سنگینی است، افزود: دانشجویانی که با هزینه‎های ناچیز در دانشگاه‌های دولتی تحصیل می‌‎کنند باید قدر این فرصت و قدر خود را بدانند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ضمن توصیه دانشجویان به ازدواج‎های دانشجویی آن‌ها را از انجام ازدواج‎های احساسی برحذر داشت و ادامه داد: ازدواج‎هایی که با دوستی‎های نامشروع شکل می‌‎گیرند همواره در معرض خطر فروپاشی هستند.

حسینی بر ضرورت رعایت قوانین و مقررات دانشگاه توسط دانشجویان تاکید کرد و گفت: دانشگاه قانون دارد و اگر دانشجویی به آن‌ها پایبند نباشد با او برخورد قانونی می‌‎شود.

وی با بیان اینکه کتاب حقوق دانشجویی به منظور آشنایی دانشجویان با قوانین و مقررات دانشگاه در دست چاپ است و در اختیار دانشجویان قرار می‌‎گیرد، به فضای معنوی حاکم در دانشگاه لرستان و اهتمام دانشجویان این دانشگاه به اقامه نماز جماعت اشاره کرد و یادآور شد: کثرت دانشجویان در هنگام اقامه نماز جماعت در مسجد این دانشگاه با وجود اینکه مسجد نیز از وسعت مناسبی برخوردار است به حدی است که با کمبود فضا مواجه می‌‎شویم.

حسینی به فعالیت هیات دانشجویی رایت‎العباس در دانشگاه لرستان اشاره کرد و گفت: این هیات به عنوان یکی از هیات دانشجویی موفق در ایام محرم عزاداری‎های باشکوهی را برگزار می‌‎کند و دانشجویان با گرایش‎های سیاسی مختلف در این عزاداری‎‌ها حضور می‌‎یابند.

خبرنگار:

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم