نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کاهش ۲۰ درصدی هزینه‌های خوابگاه‌های خودگردان

معاون امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بر اساس تصمیم و مصوبه هیات رئیسه دانشگاه، ۲۰درصد هزینه‌های خوابگاه‌های خودگردان کسر و دانشجویان مقاطع تخصصی (رزیدنت و Ph.D) ساکن خوابگاه‌های خودگردان از ابتدای دی ماه مبالغ جدید را با احتساب یارانه ویژه‌ی دانشگاه پرداخت می‌کنند.

دکتر مصطفی محقق در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه تجهیز و نوسازی اسکان دانشجویان تخصصی، از ابتدای مهرماه سال تحصیلی جدید آغاز شد افزود: به استناد آیین نامه ابلاغی وزیر بهداشت، در سه سطوح یارانه ویژه، یارانه معمولی و آزاد هزینه‌های خوابگاه به تصویب هیأت رئیسه دانشگاه رسید اما مجددا در آخرین بررسی، هیات رئیسه دانشگاه، یارانه‌های ویژه‌تری را مصوب و هزینه‌ها حدودا با ۲۰ درصد کاهش مواجه و اجرایی می شود.

این عضو هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه دانشگاه از سال های گذشته با کمبود فضای خوابگاهی مواجه بود گفت: دانشگاه از مهر سال ۸۹ مجبور به سکونت دانشجویان مقاطع تخصصی در پانسیون های خصوصی بود که این مشکل از مهر ماه سال جاری مرتفع و در حال حاضر ۳۰۰ ظرفیت خودگردان برای دختران و ۲۱۰ ظرفیت برای پسران ایجاد شده است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های چهارساله در دوره‌ی مدیریت جدید دانشگاه نیز، افزایش ظرفیت های خوابگاهی است که در صورت پیگیری و دریافت اعتبارات لازم، امکان ساخت خوابگاه‌های جدید در فضاهای درنظر گرفته شده، وجود دارد.

محقق در پایان خاطرنشان کرد: نماینده مدیریت امور خوابگاه ها بصورت ماهانه از خوابگا‌ه‌های خودگردان بازدید و در صورت وجود مشکلات، مسئولین خوابگاه را ملزم به رفع موارد درخواستی دانشجویان می کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم