نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کاهش ورود دانشجویان در بخش کشاورزی

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: با توجه به ورود رشته کشاورزی در برخی از مراکزآموزش عالی طی چند سال اخیر با کاهش ورود دانشجویان در بخش کشاورزی در این دانشگاه مواجه هستیم.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه مازندران، محمد علی بهمنیار در نشست خبری با اشاره به قدمت ۴۰ ساله دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: در حال حاضر این دانشگاه با ۱۸ رشته کارشناسی،۴۱ رشته کارشناسی ارشد و۱۷ رشته در دکتری درحال فعالیت است.

بهمنیار از افزایش ۴۰ درصدی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری، افزایش ۲۵ درصدی کارشناسی ارشد و ۴۰ درصدی رشته کارشناسی دراین دانشگاه نسب به سال ۹۲ خبر داد.

وی با بیان اینکه امسال۱۵۷ دانشجو در مقطع دکتری و ۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری افزوده شده است، گفت: درحال حاضر۹۰۰ دانشجو در مقطع دکتری و ارشد در حال تحصیل هستند.

بهمنیار ادامه داد: بالغ بر۵۰۰ پایان نامه دانشجویی از سوی دانشجویان این دانشگاه ارائه شده که استفاده از این ظرفیت‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات استان را مرتفع کند.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری یادآور شد: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری از جمله سه دانشگاه تخصصی کشاورزی کشور است.

بهمنیار خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۰۷ عنوان مقاله از سوی دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به چاپ رسیده است که امیدواریم این تعداد مقالات در سال‌های آینده شتاب بیشتری یابد تا بتواند در تولید علم در سطح کشور و استان تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه ۱۰ مجله علمی پژوهشی در دست بررسی این دانشگاه است که ۶ مورد آن به چاپ رسیده است، گفت: از این تعداد ۳ مجله علمی و پژوهشی به صورت انگلیسی چاپ می شود.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری تصریح کرد: پروژه استفاده از آب شور در صنعت و کشاورزی از سال ۹۰ به این دانشگاه واگذار شده است که با همکاری دیگر دانشگاه‌ها در حال انجام است.

بهمنیار عدم استقرار ساختمان برای ازمایشگاه را از جمله مشکلات این دانشگاه دانست و گفت: با توجه به نوپا بودن این دانشگاه و رشد بالای آن، ساخت و سازها بسیار محدود است.

وی به راه‌اندازی مراکز رشد و پارک علم و فناوری از سال ۸۸ در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به راه‌اندازی دیرهنگام این مراکز در استان باید راه برای ایده‌های فارغ التحصیلان باز شود تا با تولید دانش فنی وارد بازار کار شوند.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری خاطرنشان کرد: با توجه به مصرف بالای سموم کشاورزی در کشور و مازندران باید در کاهش مصرف آن تلاش های جدی صورت گیرد و به سوی کشاورزی ارگانیک و مهار آفات و امراض گام بر داریم.

وی از برگزاری همایش برنج، کاربرد آب شور در کشاورزی و محصولات ارگانیک تا بهمن ۹۳ در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری خبرداد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم