نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کاهش محبوبیت مدارک تحصیلی خارجی در ویتنام

به رغم تلاش‌های دولت ویتنام در ساماندهی صنعت آموزش عالی فرامرزی، جمعیت رو به رشد این کشور در حال تغییر رویکرد به سمت دانشگاه‌های داخلی است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت ویتنام طی دو سال گذشته تلاش‌های وسیعی را به منظور ساماندهی بازار آموزش عالی فرامرزی خود به کار گرفته اما شواهد نشان می‌دهد با وجود این تلاش‌ها، دانشجویان در حال بازگشت به سمت دانشگاه‌های داخلی هستند. این روند تایید می‌کند که ارائه‌دهندگان خدمات آموزشی بین‌المللی در ویتنام باید برای جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی بیشتر تلاش کنند چرا که به نظر می‌رسد پس از گذشت یک دهه افزایش محبوبیت تحصیلات خارجی، این محبوبیت در حال رنگ‌باختن در میان دانشجویان این کشور است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، «آنه وو»، مدیر سابق مرکز سنجش کیفیت و ارزیابی آموزشی دانشگاه ملی ویتنام می‌گوید: ویتنام باید از کشورهای همسایه نظیر مالزی و تایلند الگوبرداری کند. این کشور باید یک نظام جداگانه سنجش کیفیت برای آموزش‌های مرتبط با دانشگاه‌های خارجی در نظر بگیرد و ضمن دسترسی آسان به این سیستم، اطلاعات کاملی را در اختیار دانشجویان قرار دهد.

در ماه ژوئن ۲۰۱۲ میلادی،‌ وزارت آموزش و پرورش ویتنام سه موسسه آموزش عالی مرتبط با موسسات خارجی را به دلیل ارائه دوره‌های تحصیلی بدون اجازه، download10 هزار دلار جریمه کرد. جواز «دانشگاه رافلز» نیز باطل و به این دانشگاه دستور عودت شهریه ۸۰۰ دانشجو داده شد. در یکی دیگر از پرونده‌های مشهور سرکوب دانشگاه‌های خارجی می‌توان به برنامه آموزشی دانشگاه ملی ویتنام با همکاری دانشگاه «گریگز» آمریکا اشاره کرد. مدارک تحصیلی اعطا شده از سوی این دانشگاه به دانشجویان به دلیل اینکه این دانشجویان بدون نگارش مقاله صاحب مدرک شده بودند، باطل شد. این تخلفات باعث شد تا دولت ویتنام در اواخر سال ۲۰۱۲ میلادی با انتشار دستورالعملی نظارت و اداره دانشگاه‌های مرتبط با موسسات آموزشی خارجی را سخت‌تر کند و تمام این عوامل در کنار هم از محبوبیت دانشگاه‌های خارجی در این کشور کاسته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم