نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کاهش مبلغ وام دانشجویی/ عدم استقبال دانشجویان از بیمه تکمیلی

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: امسال به علت کم شدن اعتبارات، downloadوام دانشجویی ازیک میلیون تومان به ۸۰۰هزارتومان کاهش یافت.

دکتر رضا صحرایی در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا افزود: سال گذشته توانستیم به تمام متقاضیان وام بدهیم. امسال هم منتظریم ببینیم تعداد متقاضیان چقدراست. تلاش مان این است که همه متقاضیان راپوشش دهیم و برای اختصاص وام به معدل و شرایط دانشجو وهمچنین اعتبارات باقیمانده نگاه می‌کنیم.

وی درباره وضعیت بیمه دانشجویان گفت: کل دانشجویان بیمه پایه می شوند ولی استقبال خوبی از بیمه تکمیلی نشان ندادند حتی همان download6 هزارتومان را هم برای بیمه تکمیلی نمی پردازند.

وی درخصوص طرح پایش سلامت تصریح کرد: این طرح از سه سال پیش در دانشگاه ما اجرا می شود. امسال مرکز سلامت دانشگاه از مرکز مشاوره جدا شد و ازاین به بعد اجرای این طرح درهمین دفتر انجام می شود.

صحرایی با بیان اینکه مشکلات عمده دانشجویان بینایی، دندان و قوس سرشانه ها است، گفت: در این مراکز پزشک متخصص به صورت شیفتی حاضر می شود و پاسخگوی مشکلات دانشجویان است.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن اشاره به اینکه اجرای این طرح برای تمام دانشجویان جدیدالورود اجباری است، افزود: پارسال ۴۰۰۰ دانشجو مورد معاینات قرارگرفتند که حدود ۸۰ نفر از آنها نیاز به پیگیری پزشکی و روان پزشکی داشتند که تمام این مراحل پیگیری شد.

حجت الله الماسی مدیر امور فرهنگی دانشگاه علامه نیز در خصوص فعالیت های دانشجویی در دانشگاه گفت: درحال حاضر ۴۳ انجمن دانشجویی و ۱۴ کانون فرهنگی-مذهبی در دانشگاه فعال هستند. دفتر بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی درهفت دانشکده فعالیت می کند و ۶۳ نشریه در دانشگاه چاپ می شود که اکثرا دوماهنامه هستند و حدود ۴۵ نشریه ازایسن تعداد به صورت مستمر چاپ می شوند که اغلب متعلق به انجمن های علمی هستند.

وی با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی باتوجه به حمایت هایی که از سوی سازمان بسیج دانشجویی می شود و از منابع مالی بیشتری بهره‌مند است بنابراین بیشترین برنامه های فرهنگی را در دانشگاه برگزار می‌کند، گفت: بعد از بسیج، انجمن های علمی حجم بیشتری از فعالیتهای فرهنگی- اجتماعی را انجام می‌دهند، البته باید توجه داشت که جنس فعالیت های این دو تشکل دانشجویی باهم متفاوت است.

وی درخصوص نحوه حمایت دانشگاه برای چاپ نشریات دانشجویی گفت: ما تقریبا ازهمه نشریات به صورت یکسان حمایت می کنیم. همه نشریات را به تعداد نسبتا یکسان چاپ می کنیم که نزدیک به یک تا یک و نیم میلیون برای ما هزینه دارد اما ازسال جدید قراراست با برگزاری جشنواره ای نشریات برتر هرسال را بر اساس شاخص هایی رتبه بندی کرده و میزان ارائه بودجه به هر نشریه را برهمین اساس مشخص کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم