نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کاهش مبلغ وام دانشجویان گلستانی به علت کمبود بودجه

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گلستان گفت: به علت تازه تاسیس بودن دانشگاه گلستان، این دانشگاه خوابگاه، فضای ورزشی و حتی سلف سرویس ندارد.

دکتر غلامرضا خوشفر در گفت گو با خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا درباره وضعیت خوابگاه ها گفت: ۹ خوابگاه بخش خصوصی را بعد از نظارت دانشگاه ساماندهی کردیم و ۶۵۰ نفر از دانشجویان آنجا استقرار یافتند. از بین این خوابگاه ها، هفت خوابگاه به دختران و دو خوابگاه به پسران اختصاص یافته است.

وی هم چنین اظهار کرد: متاسفانه هنوز نتوانسته ایم خیری پیدا کنیم که بتواند برای تاسیس خوابگاه جدید سرمایه گذاری کلان کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گلستان با بیان اینکه نیازهای اولیه دانشجویان مثل خوابگاه، تغذیه و وام تحصیلی رفع نشده است، افزود: در یک تحقیق پژوهشی از دانشجویان پرسیده ایم آیا دوست دارید رشته ای که انتخاب کرده اید را تغییر دهید؟ پاسخ ۷۰درصد ورودی های ۹۳ مثبت بوده است و علت آن را علاقه نداشتن به رشته خود بیان کرده اند.

خوشفر تصریح کرد: متاسفانه دانشجو فقط برای این وارد دانشگاه می شود که دانشجو شود و اصلا برای ادامه تحصیل به دانشگاه نیامده است. شاید بتوان گفت پسران برای فرار از سربازی و دختران برای مشغول شدن وارد دانشگاه شده اند.

وی هم چنین با اشاره به کمبود بودجه برای اختصاص وام به دانشجویان گفت: سال‌های گذشته به هر دانشجو download300 هزار تومان وام داده می شد ولی امسال به علت کمبود بودجه، وام پرداختی را به ۱۵۰ هزار تومان تقلیل دادیم.

وی سپس با اشاره به اجرای سالانه طرح پایش سلامت افزود: برخی دانشجویانی که نشانه اختلالات روانی دارند مشخص می شوند و مرکز مشاوره آنها را تحت نظارت قرار می دهد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم