نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کاهش بودجه آموزش عالی در هند

دولت هند از کاهش شدید بودجه اختصاصیِ بخش آموزش به ویژه آموزش عالی در این کشور در سال تحصیلی ۱۵-۲۰۱۴ خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بودجه از پیش تعیین شده برای حوزه آموزش عالی دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار آمریکا بوده که به دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون کاهش یافته است. به گفته کارشناسان، این کاهش بودجه عمدتا بر نهادهای اصلی از قبیل موسسات فناوری و نهادهای مدیریتی در میان دانشگاه‌های مرکزی شناخته‌شده‌تر که روی کارهای تحقیقاتی تمرکز دارند تاثیر می‌گذارد.

طبق اعلام مقامات دپارتمان منابع انسانی هند، این تغییرات در اصل به هشت موسسه جدید تکنولوژی آسیب می‌زند. دانشگاه‌های مرکزی هند از قبیل جواهر لعل نهرو نیز متحمل آسیب‌های ناشی از این کاهش بودجه خواهند شد. این دانشگاه در راس موسسات تکنولوژی هند قرار دارد اما به عنوان یک مرکز عالی هنرهای آزاد با کاهش استانداردهای تحقیقاتی روبرو بوده و کیفیت علمکرد اساتید آن نیز طی دهه گذشته پایین آمده است.

یکی از اساتید دانشکده اقتصاد دانشگاه جواهر لعل نهرو می‌گوید: کمبود بودجه مشکلی است که بر تمامی نهادها تاثیر می‌گذارد. مشکل بزرگتر ماهیت تحقیقات است که در این موسسات دنبال می‌شود. موضوعات مرتبط با سرقت ادبی در این دانشگاه به دلیل فاکتورهای مختلفی رو به افزایش است که یکی از آنها دسترسی راحت به اینترنت و دیگری افزایش تعداد دانشجویان و عدم حضور کارکنان و کادر آموزشی خوب است. هرچند منابع دولتی معتقدند این اقدام با هدف کنترل رشد سریع موسسات آموزش عالیِ غیراستاندارد انجام گرفته و این برنامه روش بهتری برای تقویت موسسات موجود است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، در هند ۶۲۱ دانشگاه و ۳۰۰۰ دانشکده اقتصاد و ۳۳ هزار و ۵۰۰ موسسه آموزش عالی وجود دارد و یکی از بزرگترین شبکه موسسات آموزش عالی را در جهان دارد اما در رتبه بندی جهانی در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان نام هیچ یک از آنها وجود ندارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم