نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کاهش بار ترافیکی ثبت‌نام دانشجویان با اینترنتی شدن پیش‌ثبت‌نام

رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری از اینترنتی شدن پیش ثبت نام دانشجویان جدیدالورود برای اولین بار خبر داد و گفت: امسال پیش‌ ثبت‌نام دانشجویان به صورت اینترنتی انجام می‌شود تا از ازدحام روز ثبت‌نام جلوگیری شود.

دکتر محمدعلی بهمنیار در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بااشاره به دو پروژه نیمه تمام دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری اظهار کرد: ساختمان دو دانشکده که یکی ۵۰۰۰ و دیگری ۷۰۰۰ متر زیربنا دارد،‌ در حال احداث است که یکی از آنها ۹۰ درصد و دیگری ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

وی درخصوص بودجه دانشگاه اظهارکرد: بودجه دانشگاه ما رقم بالایی نیست و فقط پاسخگوی موارد محدودی از هزینه‌های جاری می باشد.

دکتر بهمنیار همچنین ادامه داد: بودجه عمرانی اواسط هرسال پرداخت می‌شود، درحالی که امسال هنوز مبلغی پرداخت نشده است.

وی شمار اعضای هیئت علمی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری را ۱۲۶ نفر درمقابل ۳۰۰۰ دانشجو عنوان کرد و افزود: ۱۰۰۰ نفر در مقطع ارشد و دکتری و مابقی در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

وی همچنین از افزایش ظرفیت دانشجویان مقطع دکترا خبر داد و تصریح کرد:‌ در گذشته به علت کم بودن دانشجویان تحصیلات تکمیلی خروجی دانشگاه کاهش یافته بود، براین اساس تصمیم گرفتیم با توجه به کاهش سالانه تعداد دانشجویان کارشناسی، ظرفیت پذیرش دانشجویان ارشد و دکتری دانشگاه را تا ۴۵ درصد افزایش دهیم.

رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری بهینه سازی و افزایش تعامل با صنعت از طریق فعالیت‌های پژوهشی و پایان‌نامه را یکی از مهم ترین برنامه‌ها و اولویت‌های دانشگاه خواند و تاکید کرد: تلاش می‌کنیم نتایج پایان نامه‌ها در بخش صنعت دانشگاه مورد استفاده قرارگیرد تا از این طریق پاسخگوی نیازهای استان خود باشیم.

بهمنیار با اشاره به اینکه خوابگاه‌های دانشگاه حدود ۳۰ درصد از دانشجویان را پوشش می‌دهد، بیان کرد: دانشگاه سه خوابگاه خودگردان و سه خوابگاه ملکی دارد که ظرفیت خوابگاه‌های ملکی ۲۰۰ نفر و ظرفیت خوابگاه‌های خودگردان ۴۰ تا ۹۰ نفر می‌باشد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم