نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه‌های کامپیوتری راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات از پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه‌های کامپیوتری و در مقاطع دکتری تخصصی مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت در نیمسال اول ۱۳۹۳ خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر امیر مسعود رحمانی به تحصیل بیش از ۴ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشکده اشاره کرد و گفت: این دانشکده دارای رشته های مهندسی با عناوین مهندسی پرتوپزشکی، هسته‌ای، پلیمر، صنایع، شیمی، معدن، نساجی، مهندسی ورزش، عمران، برق و کامپیوتر و مکاترونیک در گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف است.

وی تصریح کرد: دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات در تلاش است تا دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی خود را توسعه دهد بنابراین در آینده نزدیک در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مهندسی ورزش، مهندسی پلیمر گرایش‌های نانو فناوری و علوم و تکنولوژی پلیمر، مهندسی عمران گرایش‌های سازه و ژئوتکنیک ، مهندسی صنایع گرایش های صنایع و بهره وری و در مقطع دکتری نیز رشته های مهندسی عمران گرایش حمل و نقل و راهسازی ، مهندسی برق گرایش مخابرات و امنیت فضای تبادل اطلاعات را ایجاد و در این رشته ها دانشجو پذیرش می شود.

رحمانی از تأسیس رشته‌های بین رشته‌ای همچون علوم کامپیوتر، از سوی این دانشکده خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای تأسیس رشته‌های جدید و مورد نیاز از طریق دفتر گسترش علم انجام گرفته است که در صورت توافق شورای زیربط، این رشته ها تا اوایل مهرماه سال جاری در واحد علوم و تحقیقات راه‌اندازی خواهند شد.

وی افزود: دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات، قصد دارد همزمان با رشد کمی و توسعه رشته‌های تحصیلی، با جذب اعضای هیأت علمی توانمند و گسترش آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی نسبت به بهبود هرچه بیشتر کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشکده اقدام کند.

رییس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات از افزایش انتشارات علمی نظیر مقالات، مجلات و کتب خبر داد و گفت: تلاش می کنیم دستاوردهای علمی و پژوهشی را کاربردی کرده تا در جهت رفع نیازهای علمی و صنعتی کشور هدفمند حرکت کنیم تا ضمن گسترش دانش و فرهنگ تحقیق و رفع نیازهای کشور ، وابستگی دانشکده به درآمد شهریه کاهش یافته و دامنه مهندسی فعالیت های پژوهشی دانشگاه افزایش یابد.

رحمانی اظهار داشت : در سال گذشته ۱۱۸ مقاله ISI ، ۶۰ مقاله علمی و پژوهشی و بیش از ۱۰۰ مقاله در همایشهای معتبر داخلی و خارجی از سوی دانشجویان و اساتید این دانشکده منتشر شده است .

وی با بیان این که دانشجویان رشته مهندسی پلیمردر پروژه‌های مشترک با بخش‌های صنعتی کشور برای اولین بار موفق به تولید نانو رس شده‌اند که هزینه تمام شده برای تهیه این ماده بسیار پایین تر از تولیدات مشابه خارجی بوده است ، افزود: دانشجویان و اساتید گروه پلیمر این دانشکده در همکاری با شرکت ملی نفت، موفق به جداسازی مواد آلی از پساب های نفتی شده اند که کمک شایانی به حفظ وبهبود شرایط محیط زیست و تصفیه مواد آلوده کننده بوده است.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات به فعالیت و خدمات رسانی ۶ آزمایشگاه با عناوین نساجی، هسته ای، پلیمر، معدن، اصول مبانی برق و رباتیک (روبوکام) در این دانشکده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آزمایشگاه های سازه و ژئوتکنیک ، مهندسی ورزش و RFID نیز در مرحله خرید تجهیزات و بهره برداری قرار دارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم