نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

چرا دانشجویان روابط عمومی باید وبلاگ بنویسند

چرا دانشجویان روابط عمومی باید وبلاگ بنویسند

وبلاگ یک رسانه جدید است و درس های جدیدی برای یادگرفتن دربارهمزیت‌های لینک دادن، کاربرد RSS ، نظردهی به مطالب و رتبه بندی سایت‌ها درجستجوگرها و مزیت های دیگر وب دارد.

با بررسی و مشاهده وبلاگ تعدادی از دانشجویان و کارورزان روابط عمومی ، بهدلایلی برای تایید ایده وبلاگ نویسی دانشجویان و البته چند نکته و هشدار پی بردم :
۱. همه نویسندگان چه آنها که حرفه ای و چه آنها که جویای نام هستند ، نیازبه تمرین چنین مهارتی دارند. آقای David Ogilvy آگهی نویس مشهور تبلیغات می گوید :” من آگهی نویس معمولی هستم ، ولی سردبیر خوبی هستم”. تلقی از یک وبلاگ ، شبیه بهزمین بازی برای ایده ها و روش ها است.
۲. وبلاگ یک رسانه جدید است و درس های جدیدی برای یادگرفتن درباره مزیت هایلینک دادن، کاربرد RSS ، نظردهی به مطالب و رتبه بندی سایت ها در جستجوگرها و مزیتهای دیگر وب دارد .
۳. دلیل دیگر این است که مثل هر نویسندگی دیگر ، شما باید بخوانید ، بخوانیدو باز هم بخوانید . این درس مهمی است که می توان از وبلاگ نویسی آموخت.
۴. وقتی اسم خودتان را در وب جستجو می کنید ، صفحات وبلاگ به صورت فراوان درمحتوای طبقه بندی شده گوگل دیده می شوند. مخصوصا اگر نام خاصی داشته باشید. وبلاگبه شما کمک می کند که رتبه جستجوی نام شما نتایج بهتری در جستجوگرها داشته باشد. حدس می زنم که تعداد زیادی از کارفرمایان قبل از مصاحبه با داوطلبان ، از تکنیکجستجوی نام در اینترنت استفاده کرده اند ، اگر جایگاه خوبی برای خود ایجاد نکنیدممکن است هم نام شما رتبه مناسب در جستجوگرها نداشته باشد و هم از شانس استخدامبمانید.
۵. در وبلاگ نویسی درس های عملی و بارارزشی از دنیای واقعی می آموزید ؛همانگونه که شما تصور نمی کنید که شهر رم را یک روزه ساخته باشند ؛ یک وبلاگ هممسیر راحتی برای مشهور شدن و ثروت مند شدن نیست ؛ و حتی وبلاگ یک پیکار روابط عمومینیست.
۶. برعکس آن هم ممکن است ، یعنی با وبلاگنویسی ممکن است اندیشه و ایده ایشما توسط روابط عمومی واقعی به کار گرفته شود. این نکته هشداری هم به شما میدهد.
۷. با وبلاگ نوشتن شما بین ایده ها و مردم ارتباط برقرار می کنید.
اما سه نکته و هشدار در مورد وبلاگ نویسی:
▪ مراقب باشید که ساده انگاری، بی دقتی املایی ، زود قضاوت کردن ، کم شدن انرژی شما و زبان مبهم شما در معرض دیددیگران است . گرچه شما می تواند مطالب خود را حذف کنید ولی گوگل حافظه قوی دارد ونسخه ذخیره شده (cashe) آن می ماند.
▪ بدانید که ممکن است بین آنچه می خواهید در یک موضوع شخصی یاموضوع مرتبط باحرفه خود بنویسید ، با نیازهای محتاطانه و حرفه ای شما تضاد وجود داشته باشد. (بنابراین نباید از کارفرایان و مشتریان بترسید.)
▪ وبلاگ نویسی یک تقلای شخصیاست . شما که نمی خواهید از شبکه بیرون بمانید ؟

 

 

مطالب مرتبط

دانلود تحقیق بررسی اثر بخشی طرح ملی سباح دانش آموزان پسر پایه سوم ابتدایی
دانلود تحقیق امنیت و پاسخگویی در سیستم های بانک اطلاعاتی
دانلود تحقیق کارآموزی در یک شرکت فناوری اطلاعات
دانلود تحقیق بررسی میزان استرس شغلی در واحدهای کم حادثه و پرحادثه شرکت هواپیمایی هما از نظر کارکنان آن شرکت
دانلود تحقیق گزارش کارآموزی با موضوع PLC
دانلود تحقیق  بررسی اثر هزینه های بازاریابی بر فروش خالص شرکت ها در دوران بحران مالی
دانلود تحقیق کدگذاری ۱
دانلود تحقیق گزارش کار آزمایشگاه کنترل خطی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم