نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

چاپ کتاب شهدای دانشجوی زنجان/ برگزاری دوره‏های اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‏های استان

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان، گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و شناسایی پتانسیل‎‎های اقتصادی که مغفول مانده است، امسال دوره‎های اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‏های استان برگزار می‎شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، “عباس بابایی” در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای شعار مهمی که مقام معظم رهبری برای سال‌جاری انتخاب کرده‎اند، بسیج دانشجویی استان، برنامه‌‏های گوناگونی را پیش‎بینی کرده است که با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها به عنوان محل حوزه قشر آگاه و بیدار جامعه که توان تاثیرگذاری، موج‎سازی و فرهنگ‌سازی را دارد، با توان هرچه تمام اجرا خواهد شد.

وی افزود: در زمینه اقتصادی نیز دانشگاه با توجه به توان و بضاعتی که در زمینه فرهنگ‎سازی دارد وارد عرصه خواهد شد و با تبیین منافع و مزایای اقتصاد مقاومتی که مهم‌ترین آن عدم وابستگی کشور و خروج از تحریم دشمن است در این حوزه فعالیت خواهد کرد.

بابایی تصریح کرد: جامعه دانشگاهی آگاه، با بررسی نقاط قوت و ضعف و ارایه پیشنهاد برای بهبود شرایط در زمینه پتانسیل‌هایی که مغفول مانده است، می‏‌تواند نقش مهمی داشته باشد که در راستای این هدف بسیج دانشجویی استان زنجان اقدام به برگزاری نخستین دوره اقتصاد مقاومتی در دو دوره شهری و روستایی می‏کند.

این مسئول تاکید کرد: در این دوره تلاش برای یافتن ظرفیت‏‌های حوزه شهر و روستا در زمینه ایجاد اشتغال و درآمدزایی به ویژه برای جوانان در دستور کار قرار دارد.

بابایی خاطرنشان کرد: در مقوله فرهنگ نیز امسال را به نام شهدای دانشجو نام‎گذاری کردیم که کنگره شهدای دانشجو با هدف گرامی‌داشت ۳۴ شهید دانشجو و ۳ هزار شهید استان برگزار خواهد شد.

وی، از چاپ کتاب شهدای دانشجو خبر داد و گفت: برنامه‎های مفصلی در زمینه معرفی شهدای دانشجو به جامعه دانشگاهی و عموم مردم ارایه خواهد شد.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان تصریح کرد: در حوزه نشان دادن واقعیت‎های فرهنگی جامعه و نشان دادن تلاش دشمن در جهت تغییر باورهای اصیل فرهنگی ما، سبک زندگی دانشجویی و همچنین سبک زندگی ایرانی اسلامی نیز در دستور کار قرار دارد.

بابایی خاطرنشان کرد: در نشان دادن زوایای مغفول اقتصادی بیش از ۱۰۰ روستای بزرگ و با شاخصه محرومیت استان که در صورت توجه می‎توان از توان بالای تولید آن‎ها استفاده کرد، تحت آموزش قرار می‎گیرند، زیرا در حال حاضر بسیاری از روستاهای ما کارکرد اصلی خود را از دست داده و به جای تولید، مصرف‌کننده شده‎اند.

این مسئول تاکید کرد: در سطح کلان کشور باید ظرفیت‎های موجود مورد توجه قرار گیرد، به ویژه در عرصه صادرات نفت، با تبدیل نفت خام به تولیدات مختلف، علاوه بر ارزش افزوده بسیار چشم‌گیر آن می‎توان از ظرفیت بالای اشتغال در این حوزه استفاده کرده و شاهد رونق و شکوفایی اقتصادی باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم