نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیوند بین علم، پژوهش و صنعت بسیاری مشکلات را حل می‌کند

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: دلیل اصلی وابستگی به نفت عدم توجه به ثروت علم است.

جواد حدادنیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان با اشاره به قابلیت عظیم دانشجویان مخصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی، گفت: دانشجویان اگر در علم و فناوری و کار آفرینی خوب آموزش بینند می‌توانند از تنگناهایی که با آنها مواجه هستیم ما را گذر دهند.

وی با بیان اینکه باید روحیه آگاهی دهی را در دانشجویان بالا ببریم، افزود: با آگاهی دهی درست و خوب می‌توانیم آرمان‌های این مرز و بوم را محقق سازیم و با تبدیل علم به ثروت بسیاری از مشکلات خود را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه علم آموزی به تنهایی می‌‎تواند خطرناک باشد، اظهار کرد: دانشجویان باید بدانند که پژوهش و تحقیق لازمه رسیدن به موفقیت است و همچنین دانشجو باید بداند که اگر بتواند بین علم، پژوهش و صنعت پیوند و ارتباط برقرار کند می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

حدادنیا ادامه داد: شاید امروز یکی از دلایل اصلی وابستگی به نفت عدم توجه به ثروت علم باشد چراکه امروزه وابستگی کشورهای پیشرفته وابستگی به علم و فناوری است، اگر ثروت ما درعلم و دانش باشد می‌توانیم شاهد موفقیت‌های زیادی باشیم.

وی با اشاره به اینکه پژوهش غیرهدفمند، هدف امروز دانشگاه‌ها نیست، خاطرنشان کرد: وجود ۱۳۰۰ دانشجوی ارشد و ۲۰۰ دانشجوی مقطع دکتری در شهرستان پتانسیل بسیار خوبی را برای منطقه و شهرستان به وجود آورده است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه سرانه مقالات ISI در شهرستان سبزوار در سال ۹۲، ۰٫۶۷ بوده است، یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون این عدد به ازای هر عضو به ۱٫۲۵ رسیده است و این درحالی است که سرانه کشور در این مورد ۱٫۵ به بالا است و ما باید تلاش کنیم که خود را به سرانه کشوری و حتی بالا تر از آن برسانیم.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه دانشگاه باید با دنیای علم ارتباط برقرار کند، تصریح کرد: دانشگاه حکیم سبزواری در این بحث تفاهم نامه‌های خوبی با کشورهای فرانسه و ایتالیا امضا کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم