نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیمانی به سود دانشگاه‌های استرالیا

انعقاد سند تجاری میان استرالیا و چین که در خلال اجلاس «گروه ۲۰» محقق شد، مزایای بسیاری را برای صنعت آموزش استرالیا به همراه خواهد داشت.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کارشناسان، انعقاد سفر تجارت آزاد میان استرالیا و چین را برای پیشرفت صنعت آموزش استرالیا مفید ارزیابی می‌کنند چراکه پیمان تجارت آزاد (FTA) میان دو کشور برای استرالیا دسترسی ویژه‌ای به دانشگاه‌های چینی فراهم می‌کند. بدین ترتیب دانشگاه‌های استرالیا به منبع عظیمی از دانشجویان بین‌المللی که شهریه کامل می‌پردازند دسترسی خواهند داشت. این اتفاق در حالی می‌افتد که دانشگاه‌های استرالیا با قطع بودجه‌های دولتی و بازنگری در دریافت شهریه‌ها روبه‌رو هستند. FTA بدین معناست که دانشگاه‌های استرالیا می‌توانند مستقیما مدارک تحصیلی را در اختیار دانشجویان چین قرار دهند.

«لاری پیرسی» مدیر استراتژی و توسعه دانشگاه‌های استرالیا با بیان این مطلب افزود: این اقدام با استقبال جدی دانشگاه‌های وابسته به دانشجویان بین‌المللی روبه‌رو شده است که درآمد آنها وابسته به این دانشجویان است.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، صنعت آموزش عالی بین‌المللی استرالیا که ۱۵ میلیارد دلار ارزش مالی دارد اکنون پیوند محکمی را با دانشگاه‌ها و محققان چینی منعقد کرده است.

بنابر اعلام «بلیندا رابینسون» دبیر اجرایی دانشگاه‌های استرالیا، از سال ۲۰۰۳ میلادی توافقات رسمی با دانشگاه‌های چین با ۱۷۱ درصد افزایش به ۱۲۳۷ مورد در سال ۲۰۱۴ میلادی رسیده است. در همین حال «اندرو راب» وزیر بازرگانی استرالیا نیز در پاسخ به منتقدان گفت که پیمان تجارت آزاد میان چین و استرالیا این کشور را تحت تاثیر قدرت بزرگترین شریک تجاری‌اش قرار می‌دهد و مردم به زودی شاهد مزایای این معاهده خواهند بود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم