www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیام وزیر علوم به هفتمین سمینار سراسری بهداشت روانی دانشجویان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به هفتمین سمینار سراسری بهداشت روانی دانشجویان، گفت:

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه اصفهان، در پیام فرجی دانا به هفتمین سمینار سراسری بهداشت روانی دانشجویان که صبح امروز (یکشنبه) در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، آمده است: تربیت نیروی انسانی کارآمد متخصص و متعهد مورد نیاز کشور اصلی‌ترین ماموریت وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری است.

در این پیام آمده است: حضور و جذب استادان توانمند، برنامه‌های درسی روزآمد و دانشگاه‌های مجهز به دانش و فن‌آوری‌های نوین از شرایط لازم، تحقق اهداف عالیه وزارت است و این شرایط و امکانات، زمانی از حداکثر کارایی و اثربخشی برخوردار خواهد شد که دانشجویان بتوانند با آرامش خاطر و بدون هرگونه اضطراب و نگرانی در محیطی شاداب و پرنشاط و با هدف درنوردیدن مرزهای علم و پژوهش قدم بردارند.

در ادامه این پیام آورده شده است: در راستای اجرای سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و تحقق بند ۳ سیاستهای کلان ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه سلامت که به ارتقاء سلامت روانی جامعه با ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، تحکیم بنیان خانواده، رفع موانع تنش‌آفرین در زندگی فردی و اجتماعی، ترویج آموزش‌های اخلاقی و معنوی و ارتقاء شاخص‌های سلامت روانی تاکید شده است، وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری دولت یازدهم بر آن است تا با نگاهی راهبردی و بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های درون و برون سازمانی و استفاده از استادان مجرب و توانمند شاهد تحقق تمام مؤلفه‌های بیان شده باشد.

در بخش دیگری ازاین پیام آمده است: در ۲۵ سال گذشته به لطف خداوند متعال در جهت تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت روانی دانشجویان و دانشگاهیان گام‌های ارزنده و موثری برداشته شده است که سوابق موجود در حوزه مشاوره دانشجویی گواهی بر این مدعاست. عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی‌های زندگی ماشینی امروز و افزایش آسیب‌های موجود، مسئولان وزارتی و دانشگاهی را بر آن داشته است تا ضمن حذف آسیب‌ها و برداشتن موانع بازدارنده تمهیدات لازم را در جهت بسترسازی شرایط مطلوب بیاندیشند و درراستای ارتقاء کیفی فضای دانشگاهی اهتمام ورزند.

در پایان این پیام آورده شده است: امیدواریم برگزاری همایش‌ها و سمینارهای مرتبط با حوزه سلامت در جهت انسجام بخشی مراکز مشاوره‌ای دانشجویی و تأمین پشتوانه علمی آن همراه با لحاظ کردن ویژگی‌های بومی و فرهنگی دانشجویان بتواند وزارت علوم را در ادای تکلیف و وظایف خود یاری کند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم