نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به مناسبت هفته بسیج

دکتر سیدضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، به مناسبت هفته بسیج پیامی صادر کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل پیام دکتر سید هاشمی بدین شرح است:

هفته بسیج زمان نمادین نکوداشت گسترده ترین و مترقی ترین جریان فکری است که با انفاس قدسی امام خمینی (قدس سره) جان گرفت و پس از چهار دهه، امروز به نهال تنومندی تبدیل شده که به گفته مقام معظم رهبری (مدظله العالی) وجودش برای دوستان انقلاب اسلامی مایه خرسندی، امید، اعتماد و برای دشمنان و کینه ورزان مایه بیم و هراس است .

بسیج را باید مردمی ترین، دلسوزترین و صادق ترین نیرو در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی به شمارآورد. انقلابی که آرمانش برقراری عدالت، برابری، آزادی، کرامت انسانی، ارایه چهره‌ای روزآمد، پویا و عقلانی از اسلام، مبارزه با ظلم و دستگیری از مظلوم و دفاع از حقوق همه‌ مردم ستمدیده جهان بوده است.

بسیج یک نهاد و تشکل نیست بلکه تفکری است بالنده و انسان ساز که قدرتش ریشه در استدلال، منطق، عقلانیت، اقناع، گفتگو، امید، اعتدال، عقلانیت و خودباوری دارد. هدف امام(ره) هم از تشکیل بسیج یک تشکیلات با کارکردهای نظامی صرف نبود بلکه پایه گذاری یک نهاد اجتماعی، فرهنگی و عقیدتی متکی بر مشارکت خود جوش و داوطلبانه مردم بی هیچ چشم‌داشت مادی بود. رمز ماندگاری، فراگیری و بلوغ مثال زدنی بسیج نیز به فرهنگی و مردمی بودن آن برمی گردد. از این منظر بسیج متعلق به هیچ جریان و حزب سیاسی نیست بلکه چشمه زلال و زاینده ای است که نه تنها آحاد مردم ایران بلکه همه مظلومان، آزادی خواهان و آزادگان جهان را سیراب می سازد.

بدون شک، امروز که در دهه چهارم انقلاب اسلامی به نام دهه پیشرفت و ترقی قرار داریم ، بیش از پیش به فرهنگ، تفکر ، منش و روحیه بسیجی نیاز داریم. همان گونه که روزگاری نه چندان دور، کشور به درستی در دفاع از کیان و تمامیت ارضی خود به حضور، فداکاری ، ایثار و شهادت بسیج اتکا کرد، امروز هم محتاج بسیج علمی با مشارکت فعالانه و همدلانه همه نخبگان، دانشگاهیان و فرهیختگان جامعه برای توسعه علمی به عنوان مهمترین نیاز کشور و کلیدی‌ترین اولویت نظام آموزش عالی هستیم .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم